Sillamäe sadamas avati täna reisiterminal

11. august 2006, 12:56

Täna hommikul alustas Sillamäe Sadama territooriumil tööd uus reisiterminaal, mis hakkab teenindama reisijaid Sillamäe-Kotka liinil, teatas sadam.

Reisiterminali valmimiseks investeeris AS Silport Kinnisvara umbes 10 miljonit krooni.

„Reisiterminali avamine tähendab Sillamäe sadama jaoks uue etapi algust. Tänu terminaalile on turistidel võimalik mugavamalt reisida ning piirivalvuritel ja tollitöötajatel paremini tööd teha,” ütles AS Silport Kinnisvara juhatuse liige Tõnis Seesmaa.

Seesmaa sõnul ei ole uus terminal ette nähtud ainult Sillamäe-Kotka laevaliini teenindamiseks. „Me lõime nii vajalikud infrastruktuuri rajamise näol võimalused ka teistele firmadele liinide avamiseks. Seda võib teha nii Tallinna kui ka Peterburi suunal või mõnel teisel suunal.”

Tänu reisiterminalile on Sillamäe sadamas olemas nüüd mugavad ja soojad ruumid reisijatele. Peagi avatakse ka kohvik, Eesti Posti teeninduspunkt, suveniiride müügikoht ja valuuta vahetuse punkt. Ruumi jätkub ka ühe pisikese kaupluse jaoks. Alates tänasest saab Sillamäe sadama reisiterminali Narva Line OÜ müügipunktist osta pileteid Sillamäe-Kotka liinile. Pileteid müüakse iga päev kell 8.00-14.00.

„Sillamäe sadamat läbivate reisijate arv kasvab pidevalt. Iga kuuga on reisijate arv Sillamäe-Kotka liinil kasvanud umbes 60 protsendi võrra. Kui juunis oli 1475 reisijat, siis juulis juba 2998 reisijat. Sõiduautosid aga vastavalt 413 ja 702. Arvud näitavad, et käesoleva aasta alguses käivitunud laevaliin areneb jõudsalt,” lisas Seesmaa.

Sillamäe sadam on Euroopa Liidu kõige idapoolsem sadam. Regulaarne laevaliiklus käivitati Sillamäe ja Kotka vahel käesoleva aasta alguses. Sillamäe-Kotka liini opereerib Saaremaa Laevakompanii tütarettevõtte Narva Line OÜ.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing