Ettevõtted eelistavad USA börside asemel noteerimist Londonis

Tarvo Vaarmets 14. august 2006, 00:00

Kahe USA senaatori koostatud Sarbanes-Oxley seadus ei meeldi paljude firmade juhtidele, sest nõuab senisest rohkem ressursse. Erilise kriitika alla on sattunud 404. osa, mis teeb ettevõtte juhtkonnale ülesandeks jälgida sisekontrollide tööd ning näeb lisaks ette tegevuse korrektsuse kontrollimise välisaudiitorite poolt.

Reeglite karmistumise tõttu on paljud firmad otsustanud teha oma aktsiaemissiooni mitte maailma juhtivas börsiriigis USAs, vaid hoopis Londonis või Hongkongis, kus aruandluse nõuded on leebemad.

Selle aasta esimese poolaasta jooksul noteeriti Londoni börsil 25 firma aktsiad - 8 põhi- ja 17 alternatiivnimekirjas. Esmaemissioonidest (IPOdest) saadud 17,8 miljardit naela ületab juba senise rekordaasta 17,4 miljardi naela suuruse IPO-tulu.

USA väärtpaberijärelevalve komisjon (SEC) on olukorra pehmendamiseks otsustanud, et börsile tulijad võivad aruanded esitada ka vahetult enne esimese aastaaruande avaldamist.

Arvatavasti tulevikus olukord stabiliseerub ja firmad hakkavad taas USA börse atraktiivseks pidama, sest ka mujal karmistatakse USA mõjul nõudeid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing