Tehase väike võimsus tekitas sigaretipõua

Villy Paimets 14. august 2006, 00:00

Paari nädala jooksul said kauplustes Barclay sigarettide varud otsa. Maaletooja sõnul oli põhjuseks tehase liiga väike tootmisvõimsus, mille tõttu ei suudetud nende tellimust täita. Samas vahetub 1. septembrist Barclay tootja British American Tobacco toodete tarnija - Scandinavian Tobacco asemel hakkab neid sigarette Eestisse tooma AS Prike.

Scandinavian Tobacco Eesti tegevdirektor Juhan Matt ütles, et juuli lõpuks saabuma pidanud partii tuli kohale alles eelmisel nädalal. "Barclay sigarettide puudumisel on üks konkreetne põhjus - tehas, kust me need ostame, oli mingisugustes tootmisraskustes, tõenäoliselt nende tootmisvõimsused ei olnud nii suured, kui olid tellimused, ja selle tulemusena ei saanud Eesti õigel ajal koguseid kätte," selgitas Matt.

Küsimusele, kas tõesti mitte ühtegi muud probleemi ei olnud, vastas Matt eitavalt: "Ei, absoluutselt mitte, nüüd on Barclay sigaretid olemas ja sel (eelmisel - toim.) nädalal juba müük täie hooga käib."

ETK Grupi kommunikatsioonijuht Ingrid Eylandt-Kuure oskas aga eelmisel nädalal öelda, et sigaretipõua tingisid kaupluseketi ja kauba tarnija vahelise lepingu sõlmimisel tekkinud probleemid. Mille üle täpsemalt pooled vaidlesid, Eylandt-Kuure ei täpsustanud. "Meil on lepingu sõlmimise protsess. Pooled kooskõlastavad tingimusi," keerutas ta.

Sigaretipuudust tunnistas ka Rimi Eesti Food ASi ostudirektor Reimo Viisma. "Oleme saanud esindajalt Scandinavian Tobaccolt küll teavituse tarneaugu kohta, aga probleemi lahenduse kohta info puudub," ütles Viisma. "Üheks võimalikuks põhjuseks võivad muidugi olla tootja läbirääkimised kohaliku esindajaga või võimalikud läbirääkimised uue esindaja leidmiseks Eestis. Kindlad andmed selliste läbirääkimiste kohta meil küll puuduvad."

Scandinavian Tobacco Eesti kasutab Smarteni ladustamis- ja logistikateenust. Smarten Logisticsist kinnitati, et nüüd on nende ladudes jälle Barclay sigarette.

Prike juht Lauri Põldemaa ei leidnud kahe päeva jooksul teema kommenteerimiseks aega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing