Enn Pant: Tallink kasutab pakkumisest saadava raha võlgade maksmiseks ja investeeringuteks

Annika Matson 14. august 2006, 12:26

Tallinki juht Enn Pant ütles, et laevafirma kasutab pakkumisest saadava raha võlgade tagasi maksmiseks ja uutesse laevadesse investeerimiseks.

Pant ütles Äripäevale, et tahab olemasolevatele investoritele suunatud aktsiate avalikust pakkumisest saadava miljard krooni kasutada laenude tagasimaksmiseks ja uute laevade soetamiseks.

Järgmine uus laev soetatakse tuleva aasta aprillis, siis järgmine 2008. aasta jaanuaris ning veel üks sama aasta juunis.

Tallink on endale juba garanteerinud tänasest alanud aktsiate avalikust pakkumisest 60 mln eurot (ligi 940 mln kr). Tallink teatas 14. juulil Tallinna börsile, et firma juhatus on läbi rääkinud Tallinki suurimate aktsionäridega, kaasa arvatud Infortar, Amber Trust II ja Citigroup Venture Capital International.
Nimetatud aktsionärid on väljendanud oma suurt huvi märkida 60 miljoni euro (ligi 940 mln kr) eest aktsiaid eelisostuõigusega aktsiaemissioonil.

Tallinki aktsiate avaliku pakkumise peakorraldaja Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind märkis, et juba homme sõidetakse koos Tallinki juhtidega tutvustama firmat välismaistele investoritele Helsingis, Stockholmis, Viinis ja Londonis.

Lind märkis veel, et kui kõik väikeaktsionärid kasutaksid ära oma õiguse märkida uusi aktsiaid, saaks Tallink 100 miljonit eurot (1,56 mld kr). 'Kuid kõik väikeinvestoreid kindlasti aktsiaid juurde ei märgi, kuna nad kindlasti ei saa ka väga hästi aru, mis toimub või on lihtsalt infost eemal,' lisas Lind.
Tallink jagas aktsionäridele iga viie olemasoleva aktsia kohta ühe aktsia märkimisõiguse ehk kokku noteeriti täna börsil 28,3 miljonit Tallinki märkimisõigust.
Märkimisõigus annab investorile õiguse märkida Tallinki uuel aktsiaemissioonil aktsiaid hinnaga 55 krooni tükk.
Näiteks 240 aktsia omanik, kes märkis möödunud aasta detsembris aktsiaid 20 000 krooni eest, saab oma kontole vaid 48 märkimisõigust, mille turuhind oleks müümise korral hetkel vaid poolesaja krooni ringis. Kui arvestada, et Hansapangas ja Ühispangas on minimaalne teenustasu 50 krooni, ei võidaks märkija midagi. LHV pakub võimalust maksta teenustasu vaid 0,2 protsenti summalt. 50 krooni puhul on sellisel juhul LHV-s teenustasu 10 senti.
Äripäev soovitab, et väikeaktsionärid peaks seetõttu kaaluma variante, kas neil tasub märkimisõigused börsil kohe maha müüa, nende eest uusi aktsiaid märkida või osa olemasolevad aktsiaid maha müüa ja vabanenud raha eest uusi aktsiaid märkida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing