LHV alustab zoosemiootika kasutamist pensionifondide kirjeldamisel

14. august 2006, 12:37

Homme tutvustab LHV Tallinna Loomaaias maailmas unikaalset lähenemist pensionifondide iseloomustamisel.

Koostöös zooloog Aleksei Turovskiga on iga investeerimistüübi juurde loodud vastava looma loomust kirjeldav profiil, mille alusel on igal soovijal võimalus täpsemalt defineerida oma loomus ning selle põhjal ka valida endale sobivaima investeerimistüübiga pensionifond.

Kasutades zoosemiootikat on pensionifondide investeerimisstrateegiate iseloomustamiseks valitud vapiloomad – öökull, pistrik, lõvi, orav, hobune ja rebane. Loomaaia külastajate jaoks on kirjeldavad profiilid ka iga vastava looma juurde paigutatud.

„Oleme olnud Eesti edukaim pensionifondide haldaja ning otsustasime, et alates homsest lisame siia juurde ka põneva sisu,” selgitas Rain Lõhmus. „minnes pensionifondide investeerimisstrateegiate määratlemisel loomuse juuretasandile, saab nüüdsest iga investor LHV pensionifondi valides leida endale ka loomu poolest kõige paremini sobivama investeerimistüübi,” lisas ta.

“Loomariigi liigid elavad looduses sarnaselt sellele kuidas vaba ettevõtja avatud turumajandus-maailmas tegutseb. Erinevad liigid valivad erinevaid strateegiaid oma eesmärkide saavutamiseks. Investoritel, nagu vabalt elavatel loomadelgi, on nüüdsest suurepärane võimalus otsustada, kelle rollis oleksite nad kõige edukamad oma isiklike eesmärkide poole püüdlemisel,” toetas uudset lähenemist Tallinna Loomaaia zooloog Aleksei Turovski.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing