PM: Kohus ei vabastanud arvevabriku tegelasi

14. august 2006, 07:25

Kohus ei rahuldanud reedel kahe käibemaksupettusi korraldanud Tartu arvevabrikuga seotud inimese taotlust vabaneda kautsjoni vastu vanglast.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri Tartu vanemprokuröri Margus Grossi sõnul ei saa arvevabrikuga seotud isikuid vabastada seetõttu, et nad võivad vabaduses jätkata uute kuritegude toimepanekut ja takistada kohtumenetlust, kirjutab Postimees.

Grossi sõnul on seoses arvevabrikuga vahi alla võetud inimesi rohkem kui kaks. Nende hulgas on tema kinnitusel lisaks arvevabriku skeemi organisaatoritele ka selle teenuseid kasutanud Tartu ettevõtete juhte. Et Gross uurimist ei juhi, ei osanud ta öelda, millised ettevõtjad on vahistatud.

Arvevabrik, mille töö maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad juuli alguses Tartus peatasid, võis riiki fiktiivsete arvete abil petta miljonite kroonidega.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristiina Herodes ütles toona, et maksupettusega seotud firmad tegelesid peamiselt metsanduse ja ehitusega ning nende seas oli ka tuntud ettevõtteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing