SLÕL: Tartu maavanema farmis juhtunud tööõnnetus on endiselt mõistatus

14. august 2006, 08:14

Mõne nädala eest Tartu maavanema talus silomikserisse kukkunud mehe omaksed süüdistavad tööandjat.

Vaevalt nädal varem juhtus sama masina peal teinegi õnnetus, kirjutab SL Õhtuleht.

Kahe nädala eest kogu Eestit šokeerinud tööõnnetuses jäi silopurustajal töötanud mees mitmeks päevaks kadunuks. Kolm päeva hiljem selgus võigas tõde – masinal tööd teinud 52aastane Lembit oli kukkunud mikserisse, mis mehe täielikult purustas. Politseinikel õnnestus leida vaid väikseid luu- ja lihatükke silohoidla põhjast.

Mitu nädalat hiljem pole Soone talu farmis, mis kuulub Tartu maavanemale Esta Tamme perele, õnnetuses selgust. Ehkki hoidlast leitud jäänuste DNA proov pole veel hukkunu isikut tuvastanud, on nii mehe omaksed kui tööandja veendunud, et masinast käis läbi Lembit. Tööandja toob õnnetuse põhjuseks hukkunu alkoholilembuse ja hooletuse, omaksed aga väidavad, et masin kujutas endast töölistele ohtu juurdeehituse tõttu, mis võimaldas minna töölisel masina peale.

'Poolteist nädalat enne õnnetust juhtus sama masina peal teinegi õnnetus,' räägib hukkunu õde Ene Jäär. 'Oleks sellele siis reageeritud, poleks ilmselt surmaga lõppenud õnnetust olnud.'

Tol korral kukkus masinal töötanud mehele peale silopall ning too murdis jalaluu. Õnnetuse ajal masin seisis ning seepärast lõppes tol korral kõik suhteliselt õnnelikult. Hukkunu õe sõnul üritas tööandja seda õnnetust maha vaikida.

Tartu maavanem ja Soone talu perenaine Esta Tamm ise ei soovi juhtunut või farmi ohutust kommenteerida. 'Ma ei arva, et tingimused meie talu lautades oleks kuidagi kehvemad kui mujal,' sõnab Tamm.

Tööinspektsiooni juurdlus on õnnetuse osas alles käimas ja tänaseks pole selge, kas masina ümberehitamisega rikuti reegleid. Tartumaa Tööinspektsiooni juhataja Ülo Ustavi sõnul ei ole masina ümberehitamine iseenesest veel rikkumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing