Tallinlased sõidavad hambaravi ja juukselõikuse järele linnapiiri taha

Piret Reiljan 15. august 2006, 00:00

"Isegi koos sõidukuluga on mul soodsam käia Saaremaal hambaarsti juures," rääkis IT-vallas töötav Kristel Meikas (22).

Pelgalt madalama hinna pärast inimesed pikka sõitu siiski ette ei võta, enamasti suundutakse endisesse kodulinna või külastatakse sõbrale külla sõites ühtlasi kohalikku ilusalongi.

"Meil käib tõesti Tallinna inimesi, aga suurem osa neist on siit omal ajal pealinna elama läinud. Inimesed ühendavad meeldiva kasulikuga," sõnas Võrus tegutseva ilusalongi Mery-Low juuksur Külli Tamm.

Tallinna inimesi teenindavad sageli ka selle lähiümbruse vallad. "Eks meil on ikka nõks odavamad hinnad, kuna oleme linnast eemal," nentis Keilas tegutseva OÜ Medeor hambaarst Ülle Priks.

Keila ilusalongi Belle administraatori Küllike Tõnissoni sõnul on peamine põhjus, miks tallinlased neile tulevad, kiire teenindus. "Meil pole nädalatepikkused järjekorrad, nagu pealinnas võib sageli juhtuda," selgitas ta.

Tallinnas elav klienditeenindaja Liis Talvist (22) käib juba kolmandat aastat nii kosmeetiku kui ka juuksuri juures oma endises kodulinnas Pärnus. "Lisaks soodsamale hinnale räägib Pärnu kasuks see, et Tallinnas on kõikvõimalikke salonge nii palju, et ei oskaks isegi parima tahtmise juures ühte välja valida," ütles Talvist.

"Kord kuus kosmeetiku juures käies on hea ka ema külastada," lisas Talvist.

Tallinna keskmisest soolasemate teenusehindade põhjuseks peavad tallinlased nii turistide suurt nõudlust ja paksemat rahakotti kui ka pealinna kõrgemaid rendihindu. "Tallinnas on väga palju suuremaid ja väiksemaid salonge, ent tänu turistidele jätkub neile ka kliente," sõnas assistendina töötav Agnes Soodla (22), kes käib kodulinna Valka sattudes kohaliku kosmeetiku juures pediküüris või näohoolduses.

"Tallinnas on mõnikord tunne, et maksad suure summa raha, aga sind koheldakse, nagu oleksid liini peal," selgitas Soodla, kes usub, et väiksemas kohas on personaalsem teenindus.

Ka väiksematesse kohtadesse satub turiste, kes meeleldi soodsaid teenuseid kasutavad. "Meil on Kose kõige soodsam juuksur ja Soome klientidele me hinna osas erandeid ei tee. Ka nemad saavad juuksed 25 krooni eest lõigatud," rääkis Kose juuksur Tiia Kallasmaa.

"Pelgalt odavuse pärast ei hakka inimesed siiski sõidule aega raiskama, tähtis on ka usaldus ja töö kvaliteet," ütles Saku kosmeetik Marit Bauer.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing