Euroopa börsid: Hiina majanduse aeglustumine pidurdab aktsiate tõusu

15. august 2006, 13:52

Euroopa aktsiad on täna kergelt langenud, kuna Hiina tööstustoodangu juulikuu mahtudes oli näha kergeid jahenemise märke.

Hiina tööstustoodangu maht kasvas juulis 16,5%, mis on madalaim kasvutempo pärast aprillikuud, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg. Raport oletab, et rekordiline nafta hind ja valitsuse tehtud piirangud investeerimisele ja laenamisele on hakanud maailma suurima rahvaarvuga majanduse ülikiiret kasvutempot jahutama.
Maailmapank tõstis täna Hiina 2006. aasta majanduskasvu prognoosi 10,6 protsendini, kuid ütles et massiivsed investeeringud tööstusse ähvardavad jätta osa tootmisvõimsusest kasutamata.

„Euroopa aktsiad on saanud löögi tööstustoodangu langusest Hiinas. Paljud suured Euroopa firmad liiguvad sinna regiooni ja vajavad selle (majanduse) paisumist,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg EFG Asset Management fondivalitseja Jamie Coleman.

Autotooja Volkswagen, mis teenis möödunud aasta Aasiast umbes 7% oma kogumüügist on langenud 0,8%, tasemeni 61,69 eurot.
Metallitööstusseadmeid tootev Sandvik AB, millel tuleb umbes veerand müügist Aasiast, on järele andnud 1% ning väärtpaber liigub 77,75 eurol.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing