Rae vald müüb ca 30 miljoni eest maad

15. august 2006, 10:47

Rae vald müüb 29,5 miljoni krooni eest kaks maatükki ning rahastab sellega osaliselt Jüri gümnaasiumi rekonstrueerimist.

Rae vallavalitsus tunnistas oma tänasel istungil kahe maatüki võõrandamiseks korraldatud kirjalike enampakkumiste parimaks pakkujaks OÜ Firstmark, teatas vallavalitsus.

Rebasepõllu maatüki, mille suurus on 9,99 ha ning sihtotstarve on 50% ärimaa ja 50% tootmismaa, võõrandamiseks korraldatud enampakkumisele esitati kaks pakkumist. Parimaks tunnistati Firstmark OÜ pakkumine summas 14 585 400 krooni.

Läänerebase maatüki, mille suurus on 9,99 ha ning sihtotstarve samuti 50% ärimaa ja 50% tootmismaa, võõrandamiseks esitati ka kaks pakkumist. Parimaks osutus taas Firstmark OÜ summas 15 100 000 krooni.

OÜ Firstmark omanikud on OÜ Hea5 ja OÜ Hauster, millede taga on ärimehed Indrek Rahumaa, Andres Rätsepp (Hea5), Raimu Tali, Tarmo Kalviste ja Enn Kaunismäe (Hauster).

Fistmarki juhataja Andres Rätsepa sõnul on plaanid paikas ning kui tehing vormistatud hakatakse kommunikatsioone ehitama. Kavas on rajada ca 20 hektari suurusele maale tootmishooned. 'Tahtjaid on palju aga veel on vara konkreetsetest plaanidest ja nimedest rääkida. Paari kuu jooksul on selge, millised tootmisettevõtted ja firmad sinna tulevad,' sõnas Rätesp. '20 ha kokku on ka päris suur maht, arendame seda mitmes etapis,' lisas ta.

Kuu aja jooksul valmistab vallakantselei ette dokumendid ning korraldab maatükkide müügi- ja asjaõiguslepingute sõlmimise Firstmark OÜga.

Vallavanem Raivo Uukkivi sõnul oli huvi maamüügi osas suur, kuid pakkumise tegemiseni jõudsid reaalselt 2 pakkujat. Saadud hind rahuldas vallavalitsust, sest planeeritust saadi rohkem ca 3 miljonit krooni. 'Raha kasutatakse Jüri gümnaasiumi rekonstrueerimise rahastamiseks. Samas on valla 2006.aasta eelarve tulude poolel ette nähtud veel maamüügi tulusid ja seega on vähemalt üks maamüük veel käesoleval aastal tulemas,' ütles Raivo Uukkivi.

'Küsimusele, kas maamüük on ikka otstarbekas, saab vastata, et kindlasti on. Esiteks on see ainus võimalus, kuidas rahastada Jüri gümnaasiumi suurinvesteeringut. Ja teiseks on maamüük topelt kasulik seepärast, et lisaks ühekordsele tulule, mida siis kasutatakse otstarbekalt vallakodanike heaolu kindlustamiseks, müüakse reeglina äri- ja tootmissihtotstarbelist maad. Sellele tekib ettevõtlus, mis omakorda loob töökohti, mis loodetavasti täidetakse valla registris olevate töötajatega ja seega laekub ka osa nende töötajate üksikisiku tulumaksust valla kassasse,' sõnas Rae vallavanem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing