easyJet taastas oma tavapärase lennugraafiku

15. august 2006, 16:25

Euroopa juhtiv odavlennufirma easyJet teatab, et kompanii on taastanud oma tavapärasele lennugraafiku.

Tavapärane graafik taastati seoses sellega, et Suurbritannia lennujaamades kehtinud kõrgeim julgeolekuohu tase langes madalamale.

easyJet rõhutab samas, et reisijad peaksid end väljalennule aegsasti registreerima ja jälgima kohalike lennujaamade turvakontrollinõudeid.

Nõuded käsipagasile kõigis Suurbritannia lennujaamades.

Reisijail on lubatud pardale võtta ainult üks käsipagas, maksimaalsete mõõtmetega 45cmx35cmx16cm (pikkus-laius-kõrgus). easyJet soovitab hea näitena maksimaalse käsipagasi suuruse arvutamisel kasutada keskmise sülearvuti koti suurust.

Suurbritannia Transpordiministeeriumi eeskirjade järgi on lennureisijail keelatud käsipagasina pardale võtta kõikvõimalikke vedelikke, välja arvatud:
o retseptiravimeid ja muid ained, mille vajadus on dokumentaalselt
tõestatavad;
o beebitoit (imikuga reisiv isik peab selle sisu turvatöötaja juuresolekul
maitsma).
Vedelike all mõeldakse geele, pastasid, losjoone, mikstuure ja aerosoolpakendeid (hambapastad, juuksegeelid, joogid, supid, siirupid, lõhnaõlid, deodorandid, habemeajamisvahud, aerosoolid jms).

Turvakontrolli ladusama teostamise ja viivituste vähendamise nimel soovitatakse reisijail kõik ülaltoodu pakkida äraantavasse pagasisse.
Sülearvutid ja muud elektroonilised vahendid (pardlid, föönid jne) peab võtma kotist või ümbrisest välja ja asetama turvaväravates olevatele plastikkandikutele, kus need läbivalgustatakse.

Jalutuskärud ja muud käimise abivahendid on küll lubatud, ent need peavad samuti läbima röntgenkontrolli. Ka ratastoolid on lubatud, ent neid kontrollitakse väga põhjalikult.

Viivituste vähendamiseks ja suuremate arusaamatuste vältimiseks palub easyJet oma reisijail võtta kaasa ainult üks pagasiühik. See lihtsustaks oluliselt lennujaama pagasisüsteemi tööd.

Lisaks soovitab easyJeti oma reisijad kõigus sihtkohtades üle Euroopa, tulla lennujaama ja registreerida end lennule võimalikult vara. easyJeti check-in’i automaadid lennujaamades on avatud vähemalt kolm tundi enne lennu algust ja need suletakse 40 minutit enne lennuki väljumisaega.

Nõuded käsipagasile teiste riikide lennujaamades

easyJet’i sõnul peaksid eriti mitmesse sihtkohta reisijad arvestama, et eri riikide lennujaamades võivad olla eri tasemega turvanõuded.

15. augusti pärastlõunase seisuga on näiteks käsipagas keelatud Kreeka, Itaalia (välja arvatud Milaano ja Rooma), ?veitsi (välja arvatud Baseli) ja Poola lennujaamades.

Alljärgnevates riikides on käsipagas küll lubatud, ent tõhustatud on selle
kontrolli: Eesti, Hispaania, Holland, Horvaatia, Itaalia, Läti, Maroko, Portugal, Põhja-Iirimaa, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, ?veits (ainult Genfis), Taani, Türgi ja Ungari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing