Lauri Vitsut ennustab peatset võlavaidluste kasvu

Anne Oja 16. august 2006, 00:00

"Majanduskaitse Büroo jäi aruande esitamisega hiljaks," ütles Lauri Vitsut selle kohta, et augusti algul polnud tema firma majandusaasta aruannet võimalik äriregistri online-teenuse vahendusel leida.

"Põhjuseks oli see, et meie kapital on suhteliselt suur, mis nõuab eraldi auditeerimist. Audiitor auditeeris siis nii, et meil sabasuled lendasid. Ühesõnaga, kõik sai korda, kasum on 648 275 krooni ja selle tulemusega oleme rahul."

Majanduskaitse Bürool moodustab inkassoteenus natuke üle poole käibest, 600 000 krooni. Keskmine kliendilt võetav honorariprotsent on 25%. "Seega on meie reaktiveerimiskäive ehk raha sissenõudmise käive 2,5 miljonit krooni," selgitas Vitsut. Ülejäänud on õigusabi.

"Arvan, et tulevikus kasuminumbrid kasvavad, sest turg on jaotatud ning kes on ennast sisse söönud, nende kasumid ka kerkivad," ennustas Vitsut. "Ootame 2006. aasta teises pooles olulist käibe kasvu. Ilmselgelt on majandus üle kuumenenud, turul on väga palju vaba raha. Seda vaba raha on investeeritud jumal teab kuhu ja edasi laenatud igasugustele tontidele, kes ei kavatsegi seda tagasi maksma hakata."

Vitsut selgitas, et kuna paljud eluasemelaenud pole läinud tegelikult eluaseme soetamiseks, vaid on investeeritud mitmesugustesse udustesse projektidesse, kasvab lähiajal kohtuvaidluste arv.

"Mulle teevad muret pikad menetlusajad kohtutes ja õiguskaitseorganite saamatu tegevus majanduskuritegude avastamisel," kommenteeris Vitsut. "Prokuratuuri poliitika kriminaalasjade algatamisel jääb täiesti arusaamatuks. Viimati vastati meile ühes keeldumises umbes nii, et viige ise eeluurimine läbi, kui tahate."

Konkurentide kohta ütles Vitsut, et Julianuse Inkasso Agentuur ostis möödunud aastal üles portsu võlgasid, mis toob tänavu head tulu, kuid viis ettevõtte mullu miinusesse. Vitsut märkis, et varem vaid meeldetuletuskirju laiali saatnud Julianuse Inkassost on saanud viimase kahe aastaga aktiivne võlgade sissenõudja. "Kuid meile ei ole nad konkurendid meie nišis, milleks on rasked ja eriti rasked nõuded," ütles Vitsut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing