Lükand- ja voldikuksed säästavad ruumi

Ketlin Priilinn 16. august 2006, 00:00

T-Tammer OÜ tegevdirektori Anti Tammo sõnul pakub ettevõte terasprofiilidest klaasidega lükanduksi. "Üldiselt müüme uksi koos seinaga, eraldi väga sageli pole ostetud," märgib Tammo. "Selline lahendus tähendabki lihtsalt seda, et pind on ümber ja uks sees."

Tammo selgitab, et uksed liiguvad plastik-nailonrullikute peal. "Need ei nõua ka mingit erilist hooldamist," kinnitab Tammo. "Määrdumise korral piisab lihtsalt lapiga puhastamisest."

Tammo arvates peaks ukse valimisel kindlasti lähtuma selle otstarbest. "Ühiskondlikus ruumis oleks juhtsiiniga ukse kasutamine ebamugav, aga koduses keskkonnas - miks mitte," leiab ta.

Konkreetseid hindu Tammo välja tuua ei oska. "Kõik sõltub valitud profiilist ja klaasist," selgitab ta.

Kirena Salongi müügijuhi Toomas Turbi sõnul saab lükandustel valida kummalegi poole erineva pinnakatte (näiteks ühes ruumis tamm, teises pöök). Lisaks saab tellija valida vastavalt valguse läbilaskevõimele matistatud või tavalise klaasi vahel.

Nende uste kandvad ülasiinid kinnituvad Turbi sõnul kas lakke või ava ette seinale. Lükanduksed liiguvad ülasiini sees spetsiaalsetel rullikutel, mis teeb nende kasutamise lihtsaks ja mugavaks. Tulemusena jääb põrandapind vabaks ning ukse külgsuunalise liikumise vältimiseks on selle alaservas spetsiaalne peidetud põrandafiksaator.

Kui lükandust ei ole võimalik kinnitada lakke, jääb põrandale siin.

Lükanduste eriliik voldikuksed säästavad väikestes ruumides põrandapinda veelgi enam ja jaotavad suuremad ruumid väiksemateks.

Voldikuksi saab Turbi sõnul paigaldada avadesse laiusega kuni 12 meetrit ja kõrgusega kuni 3,6 meetrit. Uksed fikseeritakse soovitud asendis ülasiinis paikneva reguleeritava stopperiga. Samas muidu põrandapinna vabaks jätvate voldikuste ukseava ülaserva või lae külge kinnituvate siinide puhul peaks Turbi sõnul kasutama täiendavat kandekonstruktsiooni.

Voldikuste tööeale aga tuleb kasuks selle õige kasutamine. "Voldikuksi avatakse ja suletakse siinisuunaliselt, mitte neid külgsuunas "õõtsutades"," paneb Turb kasutajatele südamele.

Eesti Sisearhitektide Liidu esimees Priit Põldme leiab, et lükanduksed sobivad õigupoolest igale poole, kus pole ruumi avaneva ukse jaoks. Samas pole mugav lükanduks tema veendumusel mitte just kõige helikindlam lahendus.

Mehhanisme on tema kinnitusel väga erinevaid - osa jookseb põrandal, osa ripub. "Rippuvatel ei ole põrandal segavaid relsse, see-eest peab aga riputuskarkass väga korralik ja tugev olema."

Ta lisab, et põrandal jooksvaid uksi on lihtsam kasutada, aga siis jääb põrandale relss või soon, mis ajapikku häirima võib hakata.

Kirena Salongi müügijuhi Toomas Turbi kinnitusel saab ühte büroo osa või suurt konverentsisaali edukalt isoleerida helikindlate voldik- ja siirdeseintega. Nende helikindlus on tema teada 53 detsibelli.

Siirdeseinte maksimaalne kõrgus on seitse meetrit. Lisaks saab nende seinapaneele ladustada ruumi erinevates kohtades.

Üks voldikseina paneelidest toimib aga Turbi sõnul ka vaheuksena.

Kõrgete siirdeseinte paneelidesse saab tellida vaheukse, et saaks seinast läbi käia, ilma kogu seina teisaldamata.

Erilahenduseks on siin Turbi sõnul klaasist siirde- ja voldikseinad, mis on tehtud 10-12 mm karastatud klaasist ning paneelide üla- ja alaservades on alumiiniumprofiilid. Kõik klaasist siirdeseina paneelid liiguvad Turbi sõnul nende ülaserva kinnitatud spetsiaalse liugrattamehhanismi abil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing