Ramirent kahekordistas kasumi

Tarvo Vaarmets 16. august 2006, 00:00

Ka Eestis laialdaselt tuntud ehitustarvete müügi ja rendiga tegeleva Ramirent Oyj teise kvartali kasum peaaegu kahekordistus, kirjutas Bloomberg.

Ehitusega seotud ettevõtete edu ei ole praegusel ajal siinkandis enam vist kellelegi suureks üllatuseks. Nii lõikas ka Helsingis asuv Ramirent kasu eelkõige Põhjamaade ja Ida-Euroopa ehitusfirmade nõudluse suurenemisest ehitustarvete järele.

Ettevõtte puhaskasum suurenes mulluselt 8,2 miljonilt eurolt 16,2 miljonile (253 mln kroonile). Käive kosus 23%, 116,7 miljoni euroni (1,83 mld kroonini).

Ramirent teatas, et hea esimese kvartali turusituatsioon kestis ka teises kvartalis ning prognooside kohaselt jätkub suur nõudlus ka aasta teises pooles. Müük Venemaale, Poolasse ja Tšehhi suurenes kolme kuuga tervelt 73%.

"Terve aasta kasum suureneb oodatavalt tänu kasvanud käibele ja püsikulude heale kontrollimisele eelmise aastaga võrreldes märkimisväärselt," teatas firma.

Ramirent Oyj omab tütarfirmasid 11 riigis, nende hulgas näiteks Norras, Venemaal, Ungaris, Taanis ja Eestis. Kõikides riikides kokku on kontsernil 240 rendipunkti.

Eestis alustas Ramirenti tütarfirma Ramirent AS tegutsemist 1996. aastal ning on nüüdseks siin üks juhtivatest seadmeid ja tööriistu rentivatest firmadest. Tootevalik on väga lai, ulatudes väiketööriistadest laadurite ja konteineriteni.

Praegu annab kogu kontsern tööd umbes 1500 inimesele, kellest 100 teenivad leiba Eestis.

Eile avanes Ramirenti aktsia Helsingi börsil tulemuste peale 3,12% kõrgemal kui eelmine sulgemishind ehk 32,43 euro tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing