PM: Hansapanga kindlustus alustab range pilgu all

16. august 2006, 07:56

Finantsinspektsioon ja konkurentsiamet lubavad, et tänasest kindlustusse tungiv Hansapank ei saa oma eelisseisu kindlustuses ära kasutada.

Et riik peab tagama võrdsed konkurentsitingimused kõikidele turuosalistele, ei tohi tekkida olukord, kus mõni teenusepakkuja saaks põhjendamatu konkurentsieelise. Tänasest alustab aga kindlustusturul tegevust Hansapank, kel on finantsteenuste osas just valitsev seisund, mis võib anda talle teiste firmadega võrreldes soodsama seisu ka kindlustuses, kirjutab Postimees.

Konkurentsiameti III järelevalveosakonna juhataja Juhan Põldroos tõdes, et konkurentsiõiguse seisukohalt ei ole suurtel ettevõtjatel keelatud uutesse valdkondadesse laieneda.

'Seega ei ole iseenesest konkurentsiseadusega vastuolus see, et Hansapank asutab varakindlustusseltsi,' märkis ta. Samas on Põldroosi sõnul oluline, et pank ei kuritarvitaks oma seisundit.

Näiteks rikuks Hansapank Põldroosi sõnul konkurentsiseadust tõenäoliselt juhul, kui seaks eluasemelaenude väljastamisel eeltingimuseks, et ostetav eluase kindlustatakse Hansapanga kindlustusseltsis.

'Hansapank on meile kinnitanud, et midagi sellist neil plaanis ei ole, kuid igal juhul kavatseme nende edaspidist tegevust põhjalikult jälgida,' lubas Põldroos.

Finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein tõdes, et Eesti seadused ei välista võimalust, et krediidiasutustel oleks kindlustusselts. 'Praegu on enamikul suurematel Eestis tegutsevatel krediidiasutustel elukindlustusselts,' lisas Malmstein.

'Finantsinspektsiooni kõrgendatud tähelepanu on seotud olukorraga, kus esialgu kuulub Hansapanga gruppi nii varakindlustusselts kui ka kindlustusmaakler,' rääkis Malmstein.

Tema sõnul lubavad Hansapanga esitatud loataotlusmaterjalid siiski eeldada, et Hansapanga grupi sees suudetakse vältida huvide konflikti erinevate tütarettevõtete vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing