Ryanair võib odavlende alustada tuleva aasta sügisest

16. august 2006, 12:15

Tänasel kohtumisel leidsid majandusministeeriumi ja Ryanairi esindajad, et odavlennufirmal on reaalne alustada lende Tallinna lennujaamast tuleva aasta sügisel.

Välja kuulutatud ajavahemik on esialgu siiski vaid prognoos, kuna isegi konkreetse kokkuleppeni jõudmisel vajab Ryanair aega lennukite hankimiseks, selgitas majandusministri nõunik Oleg Harlamov.

Pooled pidasid väga atraktiivseks, kui Ryanair suudaks organiseerida lende 50% odavamate hindadega võrreldes teiste lennufirmadega.

'Lühemat perioodi vaadeldes on kaotaja pooleks küll Tallinna lennujaam, ent pikas perspektiivis tooks uute lendude alustamine lennujaamale siiski kasu,' rääkis Harlamov. Odavlendude korraldaja Ryanair on ilmselgelt huvitatud praegusest madalamatest lennujaamamaksudest.

Harlamov tõstis esile majandusliku kasu, mis tõuseb uute turistide näol Eesti riigile. 'Lennujaam on vaid Eesti värav, me ei saa pidada lennujaama tähtsamaks riigi kui terviku arengust,' teatas ta.

Euroopa Liidu direktiivide tõttu pole riigil võimalik lennujaama toetada, mistõttu tuleb leida kompromiss, et kokkuvõttes saaksid ettevõtmisest kasu kõik osapooled.

Edaspidi kaasatakse läbirääkimistesse nii Tallinna Lennujaam kui ka Eesti turismifirmad.

Selle aasta reisijateveo numbritelt peaks Ryanair saama Euroopa suurimaks lennufirmaks. Ryanair uute liinide arendamise direktor Bernhard Berger mainis kahetsusega, et Eesti on täna ainus Balti riik, kuhu nad ei lenda.
<pilt2#fotod/Inimesed/ryanair_3_andras.jpg#600#401#Ryanairi reklaamitüdruk Riias>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing