Virumaa Teataja: Autojärjekord Narva piiripunktis ei lühene

16. august 2006, 08:21

Juuli keskpaigast saadik on pikad veokijärjekorrad Narvas tavapärased: Venemaa tolliteenistus otsib president Vladimir Putini käsul salakaupa.

Autode läbiotsimine võtab aega ning Jaanilinna tollipunkti töökiirus on kolmandiku võrra väiksem kui kevadel. Siis suutis Vene toll ööpäevas kontrollida 180 autot, nüüd umbes 110, kirjutab Virumaa Teataja.

Juuli keskel, kui Narva linna piirile kujunesid peaaegu kolmekilomeetrised järjekorrad, suutis Vene toll läbi vaadata vaid 50 autot ööpäevas. Nüüd on päevi, mil peaaegu kõik autod mahuvad ootama Transservice"i parklasse, ent on ka päevi, mil tee ääres ootab paar-kolmkümmend autot ja piirijärjekorras on üle 200 veoki.

Autofirmade arvates lahendaks probleemi korralike parklate rajamine linnaserva, kuhu kõik järjekorras olevad autod ära mahuksid. Need peaksid olema varustatud ka tualett- ja duširuumidega. 'Me oleme ostnud ka maad, kuhu need parklad rajada, aga see ei käi nii kähku, et täna tekkis järjekord ja homme lükkame sahaga platsi valmis,' ütles Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) nõukogu esimees Einar Vallbaum.

Tema arvates peaksid koostööd tegema nii autovedajad kui ka kesk- ja kohalik võim. 'Koostöö korral saaks midagi juba selle aasta lõpuks ära teha,' lubas Vallbaum.

Järjekord Narva piiril pole ainult Eesti autofirmade probleem. 'See on rohkem üleeuroopaline probleem. Seal seisavad kõik autod, nii Eesti, Kesk-Euroopa kui ka Venemaa enda omad,' ütles Vallbaum.

Seepärast tuleks tema sõnul piiriületamise korrastamiseks kasutada ka Euroopa Liidu abi. Eesti autosid on ERAA hinnangul Vene piiril umbes 10%.

Vallbaumi sõnul on hea, et ka Venemaa autotranspordi ministeerium otsib koostöövõimalusi Eesti autovedajatega. Nemadki on pöördunud oma tolliameti poole palvega kontrolli kiirendada ja tollipunktide läbilaskevõimet suurendada, rääkis Vallbaum.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing