Dokumente saab ka varjatud aknasse lohistada

Enn Heinsoo 17. august 2006, 00:00

Dokumentide lohistamine ühest aknast teise on kiire meetod dokumendi kopeerimiseks või liigutamiseks.

Dokumentide lohistamine sobivasse kohta on mugav, vajutades soovitud objektile ning vasakut hiirenuppu all hoides seda liigutades. Lohistamise juures ilmub aga pahatihti probleem, kus dokumendi sihtpunktiks olev aken on mõne teise aknaga kaetud.

Sel juhul on võimalik lohistada fail sihtpunktiks oleva programmi nupule tegumireal, oodata paar hetke, kuni vastav programm ette tuleb, ning siis objektid ilmunud aknas soovitud kohta lohistada. Oluline on seejuures hiirenuppu vahepeal mitte lahti lasta.

Teine võimalus varjatud programmi asjade lohistamiseks on kasutada Alt+Tab-klahvikombinatsiooni. Selleks vajutage vasema nupuga dokumendil ning hoidke kogu aeg nuppu all. Seejärel liikuge sobiva programmini eelnevalt mainitud klahvikombinatsiooni abil ning laske dokument pärast valitud programmi ettetulekut sobivas kohas lahti.

Lohistades dokumenti näiteks Outlookis tehtavasse kirja, saab selle manusena lisada ning samuti on võimalik saata seda üle Live Messengeri, kui vedada see lihtsalt vestluse aknasse sinna, kuhu te tavaliselt trükite.

Eksperimenteerida tasub ka näiteks lohistamise ajal Shift- nupu allhoidmisega või objekti vedamisel parema hiirenupu kasutamisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing