Riigihangete amet ei näe probleemi Kohtla-Järve teedehangetes

Villy Paimets 17. august 2006, 00:00

Eilne Äripäev kirjutas, et kommunaalärimees Nikolai Ossipenkole kuuluv AS N&V võitis Ida-Virumaal järjekordse riigihanke ning remondib ja hooldab nüüd veidi enam kui 220 miljoni krooni eest järgneval kolmel aastal Kohtla-Järve teid ja tänavaid.

Riigihangete ameti peadirektori asetäitja Andres Veel ütles eile, et riigihangete seaduse koha pealt on Kohtla-Järve teede-hankega kõik korras.

"Tõepoolest, poolteist kuud oli hange (riigihangete - toim.) registris üleval ja mitte keegi seda ei vaidlustanud, et mingisugune tingimus oleks liiga karm kvalifitseerumise juures, tähendab, laias laastus asjahuvilised puudusid," ütles Veel. "Nii et tõepoolest, kas ei peeta otstarbekaks minna mujalt seda asja tegema, sest see nõuab uue baasi loomist, või eeldatakse, et sobivat hinda niikuinii ei suuda keegi pakkuda."

Veel märkis, et ei oska seaduse koha pealt öelda, et midagi korrast ära oleks. "Eks kõige parem kontroll on turg ise. Mis puudutab seda, et ta (Ossipenko - toim.) suudab nii odavalt pakkumisi teha, siis ta kas maksab palka või midagi teistel tingimustel või on kohapeal seis tõepoolest nii õnnetu, et selle raha eest on nõus inimesed töötama. Aga see on juba teiste ametkondade probleem."

"Ja ma ütlen ausalt, mul ei ole ka mingeid kahtlustusi selles osas," lisas Veel.

Riigikontrolör Mihkel Oviir on puhkusel ning riigikontrolli avalike suhete juht arvas, et institutsioon jätab artikli kommenteerimata. Nikolai Ossipenko viibib hetkel välismaal ja ta palus ajakirjanikul endale helistada reedel.

Kohtla-Järve teede ja tänavate remondi ja hooldustööde tegija leidmiseks kuulutas linn kaks kuud tagasi välja rahvusvahelise, linna ajaloo suurima riigihanke. Hanke korraldamise põhjus oli riigikontrolli ja riigihangete ameti tuvastatud tõsised rikkumised.

Konkursile laekus aga vaid kaks pakkumist. Narva firma AS Heakorrastus soovis tööde eest saada kokku üle 300 miljoni krooni ja juba praegugi seda tööd tegev kohalik Ossipenkole kuuluv AS N&V leppis 227,61 miljoni krooniga. Viimane on firma, kellega olid seotud eelpool märgitud tõsised rikkumised. Samal ajal on Ossipenko osanik ka teises pakkumise teinud firmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:11
Otsi:

Ava täpsem otsing