SMS-teenused võivad rahakotis puhta töö teha

Martin Hanson 17. august 2006, 00:00

Eestis on SMS-mängud ja muu taoline veel suhteliselt pisikene äri, kuid kümnekroonised alastipildid, helinad, kas-ta-armastab-mind-mängud röövivad kasutajatelt juba suures kogustes raha.

SMS-laenud on üsna uus teenus, kuid pakkujatega vesteldes selgub, et huvilisi on palju.

OÜ SMS Laen juhatuse liige Aimar Jürimäe ütles, et tegelikult ei ole laenu saamine lihtne, vaid pikem protsess koos kontrolli ning järelemõtlemisajaga.

"Mõte on saada endale pikemaajalised kliendid, kes liituvad meiega internetis ning saavad hädaolukordades kiiresti SMSi teel vajalikku laenu võtta," sõnas Jürimäe.

Jürimäe sõnul oli kahe esimese päevaga neil juba 46 klienti, kellest enamik võtab 1000kroonise laenu.

"Meie teenus erineb konkurentide omast sellega, et laenusumma ei lisandu mobiiliarvele, vaid asjaajamine käib ikka pankade kaudu. SMS on vaid lüliti raha saamiseks. Meil on koostöö nelja põhipangaga Eestis ning usutavasti likviidsuskriisi ei tule," sõnas Jürimaa.

Soomes on SMS-pildid, mängud ja muud teenused tekitanud juba tõsiseid probleeme. Noored kasutavad teenuseid, mille pealt peavad vanemad maksma mitmetuhandekrooniseid arveid.

Mobiiliteenuseid pakkuva Tartu ettevõtte Mobi Solutions turundusjuhi Rain Rannu sõnul on olnud vaid mõned korrad, mil nende poole on pöördutud sellise murega.

"Lapsevanemad on mõnikord mures, sest ei tea, mida on ostetud, kuid üldjuhul probleeme pole. Lisaks saavad ju vanemad oma lastele seada ka rahalised piirangud," sõnas Rannu.

EMT turundusjuht Kadri Ärm ütles, et nemad ei tee statistikat, kui palju on selliseid juhtumeid, kus vanemad maksavad laste rumaluste eest.

"Vanemad pöörduvad pigem teenusepakkuja juurde, sest meie oleme vaid nii-öelda torupakkujad. Meie teeme lepingud ning jagame välja eritasulised SMS-numbrid," sõnas Ärm.

Kui operaator teeb lepingud, siis on selle kõrval ka lepingu lisa, kus on seletatud, mis teenust pakkuma hakatakse, ütles Ärm ning lisas, et nemad ei saa siiski teiste äriajamisse sekkuda. "Meil on ka koostöö politseiga, et päris kriminaalseid teenuseid pakkuma ei hakataks," lisas Ärm.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing