Avastati põrandaalune tankla

17. august 2006, 10:45

Maksu- ja tolliamet avastas Tallinnas tegutsenud illegaalse tankla, kus müüdava kütuse väävlisisaldus oli keskmiselt 30 korda lubatust suurem, vahendas ETV24.

Juhtumi teeb eriliseks see, et tankla tegutses siseruumides. 8. augustil kontrollisid Põhja maksu- ja tollikeskuse töötajad vihje põhjal Tallinnas Peterburi teel hoonet, mille keldrikorruselt avastati varjatud sissepääsuga mahutite park koos torustiku, kütuse filtrite, pumba ja mõõdikuga ning peatati registreerimata tankla tegevus.

Kokku saadi tanklast kätte 2700 liitrit nõuetele mittevastavat kütust, mille väävlisisaldus ületas normi keskmiselt 30 korda. Lubatud väävlisisaldus on 50 mg/kg kohta, salatanklas müüdaval kütusel oli see aga erinevates mahutites 1441-1810 mg/kg kohta.

Põhja maksu- ja tollikeskuse juhataja asetäitja Tõnis Kuuse sõnul teeb juhtumi erakordseks see, kui palju vaeva olid kurjategijad illegaalse kütuse müügi varjamiseks näinud. 'Tankla oli ehitatud sõna otseses mõttes põranda alla, kuhu viis hoolikalt peidetud luuk, ning kütuse väljastamine oli täielikult maskeeritud. Kui poleks teadnud, et hoones toimub ebaseaduslik tegevus, olnuks seda väga raske märgata,' rääkis Kuuse.

Nõuetele mittevastava kütuse kasutamine toob kaasa kahjulike ainete eraldumise keskkonda ning automootorite liigse kulumise.

Ettevõte käitles kütust registreeringus märkimata tegevuskohas, mis on seadusega keelatud.

Toll pidas nõuetele mittevastava kütuse kinni ja alustas juhtumiga seotud asjaolude selgitamiseks väärteomenetlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing