EPL: Nordea ja Sampo moodustavad ühise rahaautomaatide keti

17. august 2006, 07:36

Nordea ja Sampo pangal on kavas luua Balti riikides ühine sularahaautomaatide kett, et kliendid ei peaks teiste pankade automaate kasutama, mis on kulukam.

Võrreldes Hansapanga ja Ühispangaga, kellel on Eestis kokku üle 700 sularahaautomaadi, on Sampol vähe automaate, Nordeal neid polegi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sampo ja Nordea pakuvad oma klientidele küll võimalust kaks kuni neli korda kuus võõra panga automaadist raha tasuta välja võtta, ent nad ise peavad selle teenuse võõrastele pankadele kinni maksma. Alates viiendast tehingust tuleb kliendil maksta teenustasu.

Nordea klient Erki ütles ühise keti loomise kohta, et see on muidugi tore, aga tekitab natuke kahtlusi – äkki läheb raha väljavõtmine siis päris tasuliseks. 'Mul on kaks kaarti, tavaline ja krediitkaart. Saan mõlemaga kolm korda kuus tasuta raha välja võtta, kokku kuus korda. Sellest mulle enam-vähem piisab,' ütles ta.

Kaks panka avalikustavad täna oma detailsemad plaanid ühise keti osas. Uued sularahaautomaadid plaanitakse panna rahvarohketesse kohtadesse, mis tähendab, et need võivad kattuda seniste pangaautomaatide asupaikadega. Sampo on oma automaadid siiani paigaldanud vaid oma kontorite juurde. Ühe pangaautomaadi ostmiseks kulub vähemalt 300 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing