Kaitseminister asus ootamatult tasuta sõduriposti kaotamist taunima

17. august 2006, 15:29

Kui veel eile ei näinud kaitseminister Jürgen Ligi sõduritelt tasuta postiteenuse äravõtmises midagi imelikku, siis täna taunis ta sellist otsust.

'Juhul, kui nad arvavad, et see nende mainekujunduse hulka ei kuulu, maksame kirjavahetuse kinni riigi eelarvest,' vahendas Postimees Online Jürgen Ligi.

Veel teisipäeval ütles Ligi Kanal 2 uudistesaatele 'Reporter', et Eesti Post pole sotsiaalabiasutus ning ühele kliendirühmale eeliste tegemine pole normaalne.

'Kui riiklik institutsioon tahab kellegi kulusid katta, siis peab ta seda otse tegema, mitte läbi mõne äriettevõtte. Eestis on riigipalgalisi üle 100 000 ja miks peaks ajateenijad olema erandiks,' ütles Ligi teisipäeval.

Aastas saadavad ajateenijad Eesti Posti kaudu kodustele ja tuttavatele umbes 4000 postkaarti ja kirja. Lõviosa saadetistest moodustavad siiski jõulukaardid, sest Ligi sõnul on pea kõigis väeosades arvutiklassid ning kirjavahetus käib läbi interneti.

Peaminister Andrus Ansip avaldas Eesti Posti otsuse üle hämmeldust, sest ajateenijate 4000 postisaadetist tähendaks Eesti Postile vaid 16 000-18 000 krooni suurust lisakulu aastas.

'Ja ma ei saa üleüldse aru, kuidas Eesti Posti juhid saavad süüdistada poliitikuid ettevõtte tegevusse sekkumises, samal ajal, kui nende juhtide eestvedamisel on minu hinnangul sündinud täiesti tagurlik postiseadus. Praegu näeme ehedat hoolimatust. Klient - see on see kõige viimane,' märkis peaminister.

Ansip ütles veel, et kahe aasta pärast tuleb postiturg avada niikuinii.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing