Elav huvi Saku Õlletehase vastu

Raivo Sormunen 18. august 2006, 00:00

Eile oli tunda märgatavat huvi kasvu Saku Õlletehase aktsia vastu, mille päevakäive küündis veidi üle 3 miljoni krooni.

Viimati näidati õlletehase vastu sellist huvitatust üles enam kui kuu aja eest. Üldse on käimasoleval aastal olnud Sakul eilsest suurema käibega päevi vaid viis.

Õlletehase väärtpaberi hind liikus päevaga üles ligi protsendi, lõpetades 10,55 eurol (165,07 kroonil). Lõviosa päevakäibest toimus 10,55 eurol, kus väljas oli üks suuremat sorti ostuorder, millest müüjad ei suutnud end läbi müüa.

Saku Õlletehase aktsia on käimasoleval suvel rühkinud vaikselt, kuid kindlalt 9,5 eurolt 10,5 eurole. Tõsi, enne dividendide maksmist käis väärtpaber kevadel ära korra ka 11 eurol (172,11 kroonil). Tegemist on ühe huvitavama Tallinna börsi tegijaga, kellel veel teise kvartali tulemused avaldamata (lisaks temale on kvartalitulemused puudu veel Kalevil, Viisnurgal ja Starmanil).

Siiani on Eesti Õlletootjate Liidu juulikuu pressiteate alusel teada, et Saku Õlletehas on kasvatanud kohalikul õlleturul oma turuosa viimase aastaga 44,6%lt 46,5%ni.

Eile tuli oma majandustulemustega välja Saku Õlletehase konkurendi A. Le Coq emafirma Olvi.

Soome õlletootja pressiteate andmeil kasvas nende Eesti üksuse käive ja tegevuskasum esimesel poolaastal vastavalt 22,7% ja 18,6%.

Arvata võib, et turuosa kasv ja ilus ilm aitavad ka Saku Õlletehase tugeva kvartalitulemuseni. Möödunud aastast on õlletehasel ette näidata 194,7 miljoni kroonine käive ja 32,6 miljoni kroonine maksude-eelne kasum. Teise kvartali tulemused peavad börsifirmad kokku lööma hiljemalt 31. augustiks.

Viimase nädala jooksul võimsalt rallinud Eesti Ehituse aktsia seisis eile 7,2 euro (112,66 krooni) peal paigal. Käivet tehti seekord taas aga igati korralikud 9,3 miljonit krooni.

Pärast 8. augustil avalikustatud kvartalitulemusi on kaubeldud kokku juba ligi 521 000 ehitusfirma aktsiaga, mis võrdub 3,4 protsendiga ettevõtte aktsiakapitalist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing