Eesti Post jätab sõduritele võimaluse tasuta kirju saata

18. august 2006, 11:07

Eesti Posti nõukogu tühistas ettevõtte tegevjuhtkonna otsuse kaotada ajateenistuse sõjaväelastele tasuta kirjade saatmise võimalus, kirjutas PM Online.

'Nõukogu hindas nimetatud otsuse Eesti Posti mainet kahjustavaks ja majanduslikult vähe oluliseks,' selgitas nõukogu esimees Jüri Ehasalu.
Kanal 2 uudistesaade 'Reporter' teatas teisipäeval, et Eesti Post lõpetab kulude kokkuhoiu nimel ajateenijate ja raadioamatööride posti tasuta kohaletoimetamise.

Kaitseminister Jürgen Ligi ütles siis, et ongi normaalne, et ajateenijaid koheldakse kui Eesti Posti tavalisi kliente.

Eilsel valitsus pressikonverentsil taunisid aga nii peaminister Andrus Ansip kui ka kaitseminister Ligi Eesti Posti juhtkonna seisukohta, et riiklik ettevõte ei pea võimaldama ajateenijatele kirjade ning jõulupostkaartide tasuta saatmist.

Aastas saadavad ajateenijad Eesti Posti kaudu kodustele ja tuttavatele umbes 4000 postkaarti ja kirja. Lõviosa saadetistest moodustavad jõulukaardid.

Peaminister Andrus Ansip avaldas Eesti Posti seisukoha üle hämmeldust, sest ajateenijate 4000 postisaadetist tähendaks Eesti Postile 16 000-18 000 krooni suurust lisakulu aastas.

'Ja nüüd Eesti Posti juhtkond kõikide nende külluslike söögiarvete juures leiab, et kaitseväelaste vähem kui 4000 kirja ja postkaardi edastamise kulud käivad neile selgelt üle jõu. Mina sellest aru saada ei suuda. Jutt ei käi miljonitest ega kümnetest miljonitest,' ütles peaminister eile.

Raadioamatööride tasuta posti taastamist ei ole Eesti Posti nõukogu veel arutanud, ütles postifirma pressiesindaja Inge Rumessen.

Tasuta posti võimaldamine raadioamatööridele on Rumesseni sõnul pikaajaline traditsioon. Eestis on selle võimaluse kasutajaid väga vähe, hinnanguliselt saadavad raadioamatöörid kuni paarsada kirja aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing