Palu Grupp hakkab tootma põllumajandusmasinate haakeseadmeid

18. august 2006, 13:11

Palu grupp OÜ omandab SA Jõhvi Tööstuspargi territooriumil asuva viilhalli kogupindalaga 1800 m2, et rajada sinna uus tootmisüksus, teatas ettevõte.

Palu Grupil on kavas hakata seal tootma põllumajandusmasinate haakeseadmeid ja konteinereid. Kahes etapis tehtava investeeringu kogusummaks oleks umbes 20 miljonit krooni, uued töökohad luuakse kuni 30 inimesele.

Palu Grupp OÜ on loodud 1994.aastal ja firma põhitegevusalaks on avatäidete tootmine ja paigaldamine üle Eesti. Lisaks uste, akende, vaheseinte ja fassaadikatete tootmisele on plaanis nüüd alustada ka põllumajandusmasinate haakeseadmete ning konteinerite tegemist – hakatakse valmistama erinevaid haagiseid ning konteinereid metalli ja prügi jaoks.

„Tegemist on tootmissektoris agressiivselt laieneva ettevõtte tulekuga Jõhvi Tööstusparki. Jõhvi Tööstuspargi arendamise esimese etapi eesmärk oli rakendada olemasolevad tootmispinnad ning hetkel tegutsevad firmad keskmiselt 1000 m2 suurustel üüripindadel. Palu Grupp OÜ plaanides on esimeses etapis käivitada tootmine 1800 ruutmeetril ja II etapis ehitada juurde uus tootmisüksus,” ütles SA Jõhvi Tööstuspark juhataja Teet Kuusmik.

Palu Grupp OÜ plaanib I etapis ehk aastatel 2006-2007 investeerida 7,5 miljonit krooni tootmiseks vajalike seadmete soetamiseks ja 1,5 miljonit hoone renoveerimiseks ning 1,0 miljonit territooriumi korrastamiseks – asfalteerimine, valgustus jms.

„Palu Grupi näol on tegemist Eesti kapitalil põhineva ettevõttega, mis on viimastel aastatel väga kiiresti arenenud – investeeritud on uutesse seadmetesse, hüppeliselt on kasvatatud tootmismahtusid Lüganuse tsehhis. Tänu edukatele majandustulemustele ja omandatud kogemustele metalli töötlemise alal on loogiline, et alustatakse uusi projekte,” tunnustas maakonna ettevõtte arengut Ettevõtluse Arengu Agentuur OÜ konsultant Illar Kaasik.

Palu Grupp OÜ juhatuse liikme Vjatšeslav Palu sõnul on Lüganuses asuvad ruumid pidevalt kasvavatele tootmismahtudele lihtsalt kitsaks jäänud ja Jõhvi Tööstusparki laienemine on igati loogiline samm – seal on olemas sobilikud ruumid ja vajalik infrastruktuur. Ka tootmiseks vajalikke kvalifitseeritud oskustöölisi on Jõhvis lihtsam leida.

Kuusmiku sõnul on SA Jõhvi Tööstuspark arenenud ootuspäraselt – Palu Grupp OÜ tulekuga saavad olemasolevad pinnad rakendatud kogumahus. 2007.a. esimesel poolel peaksid plaanide kohaselt valmima esimesed uued tootmisüksused, kogumahus ca 15 000 m2. Tootmisettevõtete huvi Ida- Virumaa vastu on peamiselt seotud kahe põhjusega: head infrastruktuuri võimalused ning tööjõu parem kättesaadavus ja madalam hind võrreldes teiste Eesti maakondadega” lisas Kuusmik.

Alastes SA Jõhvi Tööstuspargi loomisest 2003.aastal, on seal loodud 70 uut töökohta. OÜ Palu Grupp tulekuga kasvab ettevõtete arv Jõhvi tööstuspargis kaheksale ja töökohtade arv 100-ni. SA-le Jõhvi Tööstuspark kuulub 25 ha suurune maaüksus Jõhvi linna territooriumil. Kehtestatud on detailplaneering.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing