Tallink, Starman ja Eesti Energia osalevad töötute koolitusprojektis, et leida uusi inimesi

Annika Matson 18. august 2006, 13:58

Tallink, Starman, Eesti Energia, Baltcom Eesti, Transcom Eesti, jt osalevad uues töötute koolitusprojektis, et leida uusi töötajaid.

BCS Koolitus alustab koostöös Euroopa Sotsiaalfondi ja Tööturuametiga koolitusprojekti “Riskirühmadesse kuuluvate töötute lõimimine tööturule klienditeenindajatena”. Projekti kogumaksumus on üle 6,5 miljoni krooni, millest Euroopa Sotsiaalfondi toetus on üle 5,2 miljoni krooni, teatas BCS Koolitus.
Projekti tööandjate poolseteks partneriteks on ettevõtted, kes loodavad koolituse läbinute hulgast leida uusi töötajaid, näiteks Eesti Energia, Tallink, Baltcom Eesti, Transcom Eesti, Starman, arvato services Estonia jt.

BCS Koolituse projektijuhi Signe Tederi sõnul on see juba teine analoogne projekt: “Selle aasta jaanuaris lõppesid 390 Tallinna,- Harju- ja Raplamaa töötule mõeldud kõnekeskuse operaatori kursused. Tänaseks on selle koolituse läbinutest ligi 95% naasnud tööturule. Nüüd algava õppe raames saavad töötud laiema kvalifikatsiooni- ja võivad koolituse järel töötada nii telefoniteenindajana kui ka näiteks müügiesindajana,” selgitas Teder.

Projekti käigus saavad klienditeenindaja koolituse kokku 240 Tallinna, Harju-, Rapla- ja Järvamaa töötut, eelkõige riskirühmadeks olevad mitte-eestlased ja noored.

Koolituse käigus omandavad sellel osalejad erialaks vajalikud oskused, läbitakse ka arvutikursus ning õpitakse inglise keeles teenindamist. Muu emakeelega inimestele viiaakse lisaks läbi eesti keele kursus ja eestikeelt kõnelejatele õpetatakse vene keeles teenindamist. Koolituse lõpetanuid nõustatakse samuti töö otsimisel.

Kokku on ühe koolituse mahuks 200 tundi. Projekti jooksul õpib 24 õpperühma, millest esimesed alustavad 4. septembril 2006 ja viimased lõpetavad juunis 2008.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing