Jukose protsess laieneb välismaistele juhtidele

Sirje Rank 21. august 2006, 00:00

Nelja meest süüdistatakse ametipositsiooni kuritarvitamises nende kätte usaldatud vara riisumiseks ja legaliseerimiseks, millega põhjustati omanikule ehk naftakompaniile Jukos ulatuslikku kahju. Varade hulka kuuluvad nii Leedu Mažeikiu Nafta osalus kui ka Slovakkia naftajuhe.

Varad kanti ümber Hollandis registreeritud firmadele, et varade müügist laekuv tulu läheks Hollandi kohtu poolt aktsepteeritud kreeditoridele.

Lisaks Theede'ile on uurimise all firma endine finantsjuht Bruce Misamore, Tim Osborne, kes juhib Jukose suurimat aktsionäri GML (endine Group Menatep), ning endine nõunik David Godfrey.

"Ma ei imesta, kuid ma olen rabatud, kui kaugele on Venemaa valmis Jukose ja GMLi jälitamisega minema," ütles Osborne agentuurile Bloomberg.

Vahetult enne prokuratuuri teadet oli Amsterdami kohus tagasi lükanud Jukose Venemaa pankrotihalduri Eduard Rebguni taotluse, et Jukosele välismaal kuuluva vara müügist laekuvat tulu ei saaks jagada ilma tema heakskiiduta. Kohus otsustas, et summadele on õigus nii kreeditoridel Venemaal kui ka firmal GML.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing