Narva linn üritab võidelda ümbrikupalkade vastu

Liis Kängsepp 21. august 2006, 10:56

Ligi 400 Narva ettevõtjat said linnavõimudelt tähtkirja, kus neid veendi oma töötajatel palka tõstma, kirjutas Põhjarannik.

Lisaks paluti kirjas linnavõime kahe nädala jooksul teavitada, mida palga tõstmiseks ette võetakse. Paljud ettevõtjad hindasid seda kirja kui kallaletungi põhiseadusega tagatud eraettevõtluse sõltumatusele.

Kirjas teatatakse linnavõimude nimel lugupeetud ettevõtjatele, et nende firma kuulub ettevõtete hulka, kus maksu- ja tolliameti andmetel on töötajate keskmine palk ilmselgelt väiksem kui teistel piirkonna samalaadsetel ettevõtetel.

„Oleme huvitatud teie ettevõtte säilimisest ja seepärast oleme loomulikult mures, et maksude kontrollimise käigus, nagu kogemus näitab, võivad võimalikud intressid maksude tasumatajätmise eest viia firma täieliku likvideerimiseni,“ seisab kirjas.

Edasi kutsutakse ettevõtjaid üles loobuma võimalikust ümbrikupalkade maksmisest ja makse maksma ning raskuste korral pöörduma abi saamiseks linnavõimude poole, kes on nõus ettevõtluskliima parandamiseks kõike tegema.

Kirjadel, millesse paljud ettevõtjad suhtusid kui ähvardusse, on aselinnapea Sofia Homjakova allkiri. Aselinnapea selgitas, et kiri on linnavalitsuse uue komisjoni esimene samm.

Juuni algul loodi komisjon, töötamaks välja abinõusid linnaeelarve tuluosa suurendamiseks. Komisjoni juhib linnapea Tarmo Tammiste. Maksude arvelt tuluosa suurendamise programmi peamine väljatöötaja on majandusteaduste doktor Vladimir Vaingort. Just tema koostas nii palju kära tekitanud kirja.

Tulude suurendamise komisjoni töös samuti osaleva Narva linna arenduse ja ökonoomika ameti teatel on praeguseks saadud vastus 26 ettevõtjalt. Kokku saadeti kiri 385 firmale, kelle tegevusvaldkond on kaubandus, transport, teenused, tootmine ja ehitus. Nende valdkondade keskmine palk saadi maksu- ja tolliameti esitatud infost.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing