PM: Kalev hakkab sügisest saia ja leiba küpsetama

21. august 2006, 07:44

Majanduslikes raskustes kommivabrik Kalev toob lähema kuu jooksul müügile Kalevi kaubamärgi all saiad ja leivad, mille tootmist on ette valmistatud kaks aastat.

Viimastel aastatel Järle ja Vilma kaubamärgi all pagaritooteid valmistanud Kalev peab juba läbirääkimisi kauplustekettidega, et uued Kalevi nime all toodetud saiad-leivad õige pea inimesteni jõuaks, kirjutab Postimees.

Kalevi turundusdirektor Alar Pink ei soovinud toodete kohta veel täpset infot anda, kuid avaldas, et tegemist on nende leiva- ja saiasortidega, mis on eestlaste meelistooted.

Pink rõhutas, et müügile jõudvad saiad ja leivad ei ole samad tooted, mida praegu Järle või Vilma nime all müüakse. 'Kuid Järle ja Vilma tooted jäävad samuti alles,' selgitas Pink.

Tema sõnul on selleks ettevalmistusi tehtud kaks aastat. 'Oleme spetsiaalselt Emori abil uuringuid läbi viinud, et selgitada tarbijate ootusi,' märkis Pink. Siiski ei soovinud ta spekuleerida, kas info Kalevi turule tuleku kohta võib olla jõudnud ka konkurentide kõrvu.

Kalevi kaubamärgi all on firmal plaan hakata ka teisi pagaritooteid valmistama. 'Ettevalmistused on lõppfaasis ja täpsemalt oleme valmis oma uutest toodetest rääkima lähima kuu jooksul,' nentis Pink.

Eesti Leivaliidu president ja Pere Leiva juht Neeme Raig oli Kalevi plaanidest kuuldes üllatunud ja nentis, et Kalevil läheb kindlasti raskeks. 'Turg on täis, kuid konkurents on alati tervitatav,' nentis Raig, öeldes, et soovib Kalevile siiski edu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing