EPL: Kolhoosiaja märke ei saa lammutada 150 000 eest

22. august 2006, 07:38

Maaelu arengukavas pakutav toetus on põllumehe arvates mõttetu rahakulu.

ASi Peetri Põld ja Piim juhatuse liige Taso Veere oli seda meelt, et esialgu väljapakutav 150 000 krooni on ühe kolhoosiaegse karjalauda lammutamiseks ja platsi puhtakstegemiseks liiga väike summa. Lammutustoetuse asemel peaks Veere arvates hoopiski mõtlema Euroopa Liidu toetusraha paremale kasutamisele, toetada tuleks põllumajandustootmist ja tehnika soetamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eestimaa talupidajate keskliidu juhatuse liikme Tiiu Hellerma arvates on kena, kui loodus vabaneb lagunenud hoonetest, kuid praeguses olukorras, kus maal on veel väga suur puudus tulevikku investeerimisest, ei ole õige suunata raha minevikutaaga koristamisele.

Hellerma meelest on lagunenud hoonete lammutamiseks ja ümbruse korrastamiseks võimalik leida raha LEADERi meetme alt, kui kohalik kogukond peab seda oma kodukandi arenguks vajalikuks. Sel juhul oleks taotluse aluseks kogukonna, mitte ühe omaniku arvamus.

Lammutustöödega tegeleva Lustrum OÜ juht Taavi Lass arvestas, et betoonpõranda, eterniitkatuse ja puidust vahelaega 1000ruutmeetrise karjalauda lammutamiseks kuluks tegelikult ligi 500 000 krooni. Kui purustada betoonpõrand ja kivisein killustikuks, saaks selle müügist umbes 70 000 krooni tagasi. Puidust saaks korraliku jaanitule, killustik kulub ehk külateede täiteks, kuid kõige kallim olevat eterniidi vedu ja utiliseerimine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing