Endisse paekarjääri rajatakse tööstuspark

22. august 2006, 14:47

Tallinna linnavalitsus tahab endise paekarjääri alad tööstuse arendamise otstarbel taaskasutusse võtta, teatas pressiteenistus.

Seetõttu plaanib linnavalitsus kehtestada Lagedi tee 8a, 14, 16b ja 16c kruntide detailplaneeringud.

'Detailplaneeringuga kavandatu tihendab Tallinna üht olulist tootmispiirkonda ning loob sinna uusi töökohti,' ütles abilinnapea Kalev Kallo.

'Detailplaneeringu realiseerimise tulemusel võetakse endised kaevandusalad, karjäär ja jäätmaad taaskasutusse.'

Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS. Detailplaneeringu kohaselt võetakse endise Väo paekarjääri 65,8 ha suurune maa-ala kasutusele tootmise ja äri otstarbel.

Riigi omandis olevatele Lagedi tee 16b ja 16c kinnistutele on plaanis rajada soojuse ja elektri koostootmise elektrijaam ja tehnopark. Elektrijaam hakkab kasutama kütusena 75% puitu ja 25% turvast.

Eraomandis olevate Lagedi tee 8a ja 14 kinnistute jagamisel tekkivatele kruntidele on kavandatud äri- ja tootmishooned. Riigi maadele on seatud 70 aastaks hoonestusõigus OÜ Digismart kasuks.

Planeeritav maa-ala asub Lasnamäe linnaosas Väo asumis Lagedi tee ja Peterburi tee ristmiku piirkonnas.

Planeeritava maa-ala liikluslahendus arvestab Maanteeameti tellimusel koostatavat Väo eritasandilise liiklussõlme lahendusega. Planeeritav maa-ala on olemasoleva teedevõrguga ühendatud kahest kohast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing