PM: Terviseinfo internetti viimine tekitab arstides hirmutunnet

22. august 2006, 07:48

Arste ärritab sotsiaalministeeriumi kava teha aastaks 2008 Eestis kõik meditsiiniandmed internetis kättesaadavaks.

'Kui see projekt teoks saab, siis arstid mitte ei lahku Eestist, vaid lendavad siit minema,' raius Tartu Ülikooli kliinikumi ortopeed Toomas Tein eile peetud konverentsil ärritunult püsti tõustes.

Eile tutvustaski ministeerium Lõuna-Eesti arstkonnale E-tervise kava, põhiettekandjaks E-tervise õigusruumi väljatöötava advokaadibüroo Raidla Partnerid advokaat Ants Nõmper. Tema ettekanne pani arstid kihama, kirjutab Postimees.

Sotsiaalministeerium alustas kahe aasta eest auahne plaaniga viia kõik Eesti meditsiiniandmed elektrooniliseks – see puudutab elektroonilist terviselugu, registratuuri, digipilti ja e-retsepti. Arst saadaks retsepti otse arvutist apteeki ning patsient ei peaks paberitükk peos apteeki minema

Toomas Teini hinnangul on e-tervishoiu plaani taga asjaolu, et Eestis on koolitatud liiga palju juriste ning mõned neist püüavad endale nüüd tervishoius leiba leida.

Professor Raul Talvik märkis, et kogu e-tervise süsteem näib toovat kaasa arstide vastu suunatud kohtuprotsesside hulga kasvu. Ta vihjas sellele, et edaspidi jääb arstide igast sammust ja otsusest andmebaasi jälg. 'Eesmärgiks näib olevat arste karistada,' nentis ta. 'Inimene võib sattuda löögi alla asja eest, mida ta polegi teinud.'

Talviku sõnul tähendab haiguslugude internetti ümberkolimine seda, et arstid hakkavad haigusloosse kirja panema aina ümmargusemaid jutte, mis pole patsiendi huvides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing