Tallinn täpsustab jäätmeveo korda jäätmevaldaja kasuks

22. august 2006, 11:04

Linnavalitsuse homsel istungil saadetakse volikogule kinnitamiseks määruse eelnõu, millega muudetakse Tallinnas korraldatud jäätmeveo rakendamise korda.

Abilinnapea Olga Sõtniku sõnul on määruse muutmine tingitud esimestes piirkondades korraldatud jäätmeveo rakendumisest, teatas Tallinna pressiteenistus.

'Täiendus on vajalik eelkõige jäätmevaldajate õiguste kaitseks, kuna praeguse jäätmehoolduseeskirja kohaselt on jäätmevaldaja juhul kui vedaja pole suutnud tellimust õigeaegselt täita, rikkunud jäätmehooldusnõudeid ning munitsipaalpolitsei saab jäätmevaldaja suhtes kohaldada väärteomenetlust,' ütles abilinnapea Olga Sõtnik.

Vedajatele on pandud kohustus tühjendada jäätmemahutid ja ära viia mahutite ümbrusse paigutatud jäätmed (näiteks suuregabariidilised jäätmed) hiljemalt kolme päeva jooksul alates jäätmevaldaja poolse tellimuse esitamisest.

Jäätmemahutite ümbruse korrashoiu eest on vastutav jäätmevaldaja. (Kui vana mööbel, suured kilekotid on prügikastide kõrval ja nende äraveoks ei ole tellimust esitatud vastutab korteriühistu või majaomanik). Seega muutub oluliseks, et tellimus prügiveo firmale on täpselt fikseeritud.

Jäätmevaldajatel on lubatud jäätmeveo lihtsustamiseks lükata jäätmeveo päeval jäätmemahutid väljapoole oma kinnistu piire tänavaga külgnevale alale tingimusel, et mahutid ei takistaks liiklust ega jalakäijaid.

Muudatusega lihtsustatakse korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks lugemise korda ja delegeeritakse mitteliitunuks lugemine keskkonnaametile, mis kiirendab taotluste menetlemist. Taotluste läbivaatamise kord jääb samaks.

Komisjon teeb keskkonnaameti juhatajale ettepaneku taotluse rahuldamise või selle tagasilükkamise kohta.

Linnaosa valitsus kontrollib jäätmevaldaja taotluse asjaolusid ning esitab kontrollimise tulemused komisjonile.

Korraldatud jäätmeveoga mittleliitunuks loetud jäätmevaldjate üle teostab järelevalvet linnaosa valitsus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing