Tööandjad nõuavad investeeringutoetuste suurendamist 1,5 miljardi krooni võrra

22. august 2006, 14:55

Tööandjate Keskliit ei kooskõlasta ettevõtluse, infoühiskonna, transpordi ja energeetika infrastruktuuri arendamise rakenduskava.

Rakenduskava on koostatud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt ja on aluseks ka ELi struktuurfondide rahade jaotamisele, teatas Tööandjate Keskliit.

Selle ühes prioriteetses suunas 'Ettevõtluse uuendus- ja kasvuvõime' toetatakse keskliidu hinnangul ebapiisavalt uute tehnoloogiate kasutuselevõtmiseks tehtavaid investeeringuid.

'Investeeringud tehnoloogilise mahajäämuse ületamiseks tootmisettevõtetes aitaksid oluliselt vähendada süvenevat tööjõupuudust, kuid kahjuks ei ole see probleemistik hetkel kiire majanduskasvu tingimustes riigile ilmselt kohale jõudnud,' kommenteeris keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

'Tehnoloogiatesse suunatud investeeringute otsetoetusteks on eurorahadest meie andmetel planeeritud vaid 60 miljonit krooni aastas, mis ei vasta tootmisettevõtete moderniseerimise tegelikule vajadusele,' lisas Kriis.

'Tänaste rahanumbrite kohaselt saaksid investeeringutoetust vaid käputäis väikeettevõtteid, mis ei leevenda aga tööjõu defitsiiti. Ettevõtjate hinnangul võiks tehnoloogia uuendamiseks ettenähtud investeeringute otsetoetuste maht olla kuni 300 miljonit krooni aastas, millest tulenevalt taotleme vastava meetme rahastamise suurendamist kokku 1,5 miljardi krooni ulatuses,' kinnitas Kriis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing