Kingitus teenib Paltsule rikkalikku tulu

Peeter Raidla 23. august 2006, 00:00

Jutt on Briti Neitsisaartel registreeritud firmast Prisma Consulting Ltd, mille Paltsule kuuluv osaühing Pambos Holdings 2000. aastal kingituseks sai.

Vähemasti nii on Tõnis Palts juba aastaid oma äriühingu aruandes kinnitanud. Kingitus, mille algne väärtus oli 50 000 USA dollarit ehk tänast kurssi arvestades veidi üle 610 000 krooni, on kuue aastaga Paltsu siinsele firmale sisse toonud juba üle 273 miljoni krooni finantstulu. Sellest 130 miljonit krooni on Palts endale dividendina välja maksnud.

Lõviosa sellest moodustavad kahel viimasel aastal väljamakstud dividendid - nii 2004. kui ka 2005. aasta majandustulemuste põhjal maksis Palts endale 40 miljonit krooni dividende. Ülejäänud osa teenitud finantstulust on Pambos Holdings investeerinud valdavalt mitmesugustesse aktsiatesse ja võlakirjadesse, mille koguväärtus ulatub üle 90 miljoni krooni.

Paltsu endaga ei õnnestunud Äripäeval kahjuks ühendust saada. Tema mobiiltelefon andis küll kutsuvat tooni, kuid keegi toru ei võtnud. Pambos Holdingsi raamatupidaja ütles, et temal pole õigust Paltsu asju kommenteerida. Ka keeldus ta ütlemast, kas tänavu 8. juunil allkirjastatud aruande põhjal määratud dividendid on tänaseks juba välja makstud.

Kingitusena vormistatud Prisma Consulting Ltd taga peitub Paltsu omaaegne tehing, millega ta müüs oma osaluse ASis Levicom (tänases Tele2 Holdingus). Maksuamet tõlgendas seda kui tahtlikku katset jätta tulumaks tasumata ning juba aastaid käib Paltsu ning maksuameti vahel vaidlus. Kellel ikkagi õigus on, selgub alles kohtus.

Palts ise on vaidluse seisu oma kodulehel kommenteerinud viimati tänavu juunis, mil ta kirjutas: "Maksuameti ja kohtu seisukoha järgi paigutasin Levicomi aktsiad äriühingusse põhjusel, et lükata edasi minu tulumaksu tasumise kohustust aktsiate müügilt. See seisukoht ei ole õige." Kel huvi, võib Paltsu seisukohtadega maksuvaidluses tutvuda tema kodulehel www.palts.ee.

Analoogselt Paltsuga on rikkalikke dividende võtnud ka tema endine kaasaktsionär Levicomis Toomas Peek, kelle ainuomandis olev Monteray Holdings OÜ maksis mullu 20 ja tänavu 24 miljonit krooni dividende.

Monteray põhitulu laekub firmast Gillworth Holdings Ltd, mis on samuti registreeritud Neitsisaartel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing