EPL: Eesti tahab turiste kauem siin hoida

23. august 2006, 07:39

Uus riiklik turismi arendamise kava aastateks 2007–2013 seab peamiseks eesmärgiks Eestit külastavate turistide pikemaajalise siinviibimise.

Kava soovitab selleks leida huvipakkuvaid ja omapäraseid vaatamisväärsusi või ajaveetmisvõimalusi ka väljaspool Tallinna. Eesti riik plaanib investeerida turismi seitsme aasta jooksul 3,3 miljardit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eestit külastavat tavalist turisti võib kohata Tallinna vanalinnas. Ta saabub harilikult Soomest hommikuse lennuki või laevaga ning lahkub õhtul. Taolistest välismaalastest on ennekõike kasu pealinna kaupmeestele ning laeva- ja lennufirmadele, kuid majutusasutused ning pealinnast kaugemal asuvad turismikohad sellise turisti külastusest ei teeni.

Pooled aastas Eestit väisavatest välimaalastest on soomlased. 'Sõltuvust Soome turust süvendab veelgi otseühenduste vähesus teiste riikidega ja siseturu väike nõudlus,' kirjutatakse vastvalminud turismi arendamise kavas.

Eesti riik plaanib investeerida turismiarendusse seitsme aasta jooksul ligi 3,3 miljardit krooni, millest osa moodustab ELi tõukefondist saadav raha. Peamine eesmärk, mis selle raha abil soovitakse saavutada, on turistide Eestis viibimise aja pikendamine. Statistikaameti andmetel on Eestit külastavate turistide arv viimastel aastatel kasvanud 300 000–400 000 turisti võrra, kuid majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ennustab turistide juurdekasvu aeglustumist.

Ministeeriumi eestvedamisel arutab valitsus peatselt riigi investeeringuid järgmisel seitsmel aastal, mainekujunduskampaaniaid ja muid konkreetseid ettevõtmisi, mis suurendaks Eestit külastavate turistide arvu aastas 4,6 miljonini. Võrreldes praegusega soovib riik, et üks turist viibiks Eestis ligi kaks korda kauem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing