Ensto käive kasvas seitsme kuuga 28%

23. august 2006, 11:15

Soome tööstuskontseri EM Groupi tütarfirma Ensto Enseki esimese seitsme kuu käive oli 255 miljonit krooni, mida on 28% rohkem kui mullu.

Ensto Ensek ASi juhatuse esimehe Üllas Tähe sõnul on peagi oodata tootmismahtude kasvu, kuna novembri alguseks valmib 4 000 m2 tehase laiendust.

Uutesse ruumidesse kolib Ensto metallitsehh, teatas ettevõte. “Tootmisterritooriumi laienemine loob avaramad võimalused konksude ja traaversite tootmiseks,” selgitas Täht ja lisas, et uues tsehhis plaanitakse tootmine käivitada hiljemalt detsembris.

Täna moodustab Ensto Keila tehase tootmishoonete pindala 16 500 m2. Ettevõte on oma 250 töötajaga piirkonna üks olulisemaid tööandjaid.

Ensto Ensek koostab peamiselt elektrotehnilisi tooteid nagu valgustid, liitmikud, lülitid ja muud kilbikomponendid ning erinevaid tooteid elektriliinidele nagu klemmid, konksud, traaversid jne. Kokku valmib tehases üle kahe tuhande erineva toote. Enstol on ka üks Eesti suurimaid kuumtsinkimisvanne.

Elektrisüsteeme ja tarvikuid välja töötav, tootev ning turustav EM Group asutati 1958. aastal perefirmana. Sellele kuuluvad Eestis Ensto Ensek ja Ensto Elekter, millest viimane tegeleb Ensto toodete müügiga Eestis.

Tööstuskontseri EM Group ettevõtted asuvad lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis, Norras, Inglismaal, Poolas, Ungaris, Lätis, Leedus, Venemaal, Itaalias, Saksamaal, Tšehhis, Kasahstanis, Prantsusmaal, Hispaanias ning Hiinas, kokku 17 riigis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing