Ministeerium: ootame Sõru-Triigi praamiliinile odavamat pakkumist

23. august 2006, 17:26

Saaremaa ja Hiiumaa vahel ainsana praamiliiklust korraldada sooviv OÜ Väinamere Liinid küsib selle eest liiga kõrget hinda, teatas majandusministeerium.

Täna Väinamere Liinide pakkumist arutanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul tahab firma ligi poole võrra reaalsest kõrgemat hinda. Liini ülalpidamiseks kuluks 23,1 miljonit krooni aastas, mille peaksid katma riigi dotatsioon ja piletitulu. Siiamaani on aastane piletitulu jäänud alla kahe miljoni krooni.

„Praegune pakkumine on minu meelest üle paisutatud ja riik ei saa sellega nõustuda,” märkis majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar. „Samal ajal oleme huvitatud, et Sõru-Triigi liinil pilethind ei tõuseks.'

Ministeerium tegi väinamere Liinidele ettepaneku oma soove kärpida. Uus vedaja tuleks leida 1. oktoobriks. Leping kehtiks viis aastat, kuni 2011. aasta septembrini.

Septembri lõpuni sõidab saarte vahel Tiandra Shipping Ltd. Esialgu pidi veoleping Tiandra Shippinguga lõppema aastal 2014, kuid ettevõte soovis majanduslikel kaalutlustel teenuse osutamisest loobuda.

2004. aastal sõitis Tiandra Shipping Sõru-Triigi vahet kolm kuud ja sai riigilt dotatsiooni 1,7 miljonit krooni. Mullu oli dotatsiooni suuruseks 6,9 miljonit ja tänavu üheksa kuu eest 4,9 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing