Sony investeerib Hiinasse

23. august 2006, 11:15

Elektroonikagigant Sony Corp. investeerib sellel aastal televiisorite ja digitaalkaamerate tootmisesse Hiinas 200 miljonit dollarit, kirjutab Bloomberg.

Ettevõte loodab, et maailma suurima rahvaarvuga riigist saab Jaapani asemel firma jaoks suuruselt teine turg aastaks 2009. Sony peamine turg on USA.

„Tõenäosus, et Hiina möödub käibe osas Jaapanist kui praegusest ettevõtte teisest turust kahe-kolme aastaga, on suur,” ütles Sony Hiina elektroonikaüksuse juht Shizuo Takashino, kelle sõnul tõuseb aastast 1978 tehtud investeeringute maht Hiinasse 2007. aasta märtsiks 1,2 miljardi dollarini.

Takashino plaanib müüginumbrite suurendamiseks maailma kiiremini kasvava majandusega riigis laiendada arendustegevust ja kiirendada tootmist. Uute toodete arendamiseks, mida hiljem hakatakse müüma üle maailma, võetakse Pekingisse tööle ka uusi insenere. Teatavasti toimuvad 2008. aasta olümpiamängud just Pekingis.

„Olümpia lähenedes ei ole kahtlust, et Hiina turg kasvab,” ütles Shinkin Asset Management Co fondijuht Naoki Fujiwara ning lisas, et Sony investeering Hiinasse on positiivne.

Pool 200 miljonist dollarist (2,43 mld kroonist) kavatsetakse investeerida tootmisse ja teine pool kasutatakse arenduse, jaotusvõrgu ja juhtimise täiustamiseks.

Sony aktsia lõpetas päeva Tokyo Börsil 5250 jeeni (549,6 krooni) tasemel, mis on 0,2% madalamal eelmisest sulgemishinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing