Majandustarkvara ostmine säästab aega ja raha

Silver Laus 24. august 2006, 00:00

Spetsiifilise majandustarkvara eelised Exceli kasutamise ja ise tarkvara välja töötamise ees on töökindlus ning kasutajatugi.

Igal kasvaval ettevõttel jõuab kunagi kätte hetk, mil info haldamine ja juhtimine Exceli tabelite abil muutub tülikaks ja ebamugavaks. Halvemal juhul võib tagajärjeks olla kilplasetöö, asjatu ajakulu töötajate jaoks või sassis kliendisuhted. See omakorda tähendab, et kannatab töö efektiivsus ning firma kasum.

Lahenduseks võib olla spetsiaalselt ettevõtte või mõne selle osakonna vajadustele ja tegevusvaldkonnale kohandatud tarkvara juurutamine. Selliste lahenduste juurutamisel võib võtta tööle 1-2 inimest ning alustada ise täiesti nullist.

Sedasi on tööd aga palju ning jääb võimalus, et tehakse vigu, mida keegi teine juba läbi on teinud. Ka automootorit võib ise remontima hakata, kuid targem on viia see spetsialisti juurde, kellel on vigadest õpitud kogemused ning kes kulutab seetõttu probleemi lahendamisele vähem aega.

Pealegi, kui tarkvaralahendus on ostetud juhuslikelt pakkujatelt, puuduvad hooldus, klienditugi ja garantii. Veelgi tõsisem on oht, et selle välja töötanud inimesed lihtsalt kaovad ühel hetkel silmapiirilt ning siis pole kedagi, kes asja edasi arendaks või selle eest vastutaks.

Selle vältimiseks on kaval kasutada tarkvara juurutamisel kindlate tarkvaratootjate pakutavaid standardlahendusi. Piltlikult öeldes on see justkui koogipõhi, mida võib hiljem oma maitse järgi kaunistada. Kuna paljud tarkvarafirmade kliendid töötavad samas valdkonnas (logistikas, õigusabis jne), siis on ka iga valdkonna jaoks tehtud oma nn "koogipõhjad" ehk standardlahendused.

Standardlahenduse eeliseks on võimalus väga paindlikeks edasiarendusteks, mis ei ole samas ressursimahukad. Sellega tegelevad spetsialistid, kes puutuvad konkreetse valdkonna probleemidega kokku iga päev.

See omakorda tähendab, et tarkvara täiendatakse pidevalt ning platvorm, millele kliendi spetsiifilised vajadused üles ehitatakse, täieneb pidevalt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing