Põllumajandusministeerium üürib ikka oma pindu poolmuidu välja

Kristina Traks 24. august 2006, 00:00

Kuigi põllumajandusministeeriumi valitsemisalas on eelmisel aastal tehtud jõupingutusi riigile ebasoodsatel tingimustel sõlmitud üüri- ja rendilepingute lõpetamiseks või riigile soodsamaks muutmiseks, on osa neist riigikontrolli hinnangul jätkuvalt riigile ebasoodsad.

Nii üürib ministeerium Tartus OÜ-le Maaelu Arengu Instituut Tuglase 13 asuva korterelamu-ärihoonet hinnaga 3 kr/m2 kuus

Ka ministeeriumi allasutus veterinaar- ja toiduamet jätkab endistviisi pindade poolmuidu väljaüürimist. Nii kasutas Pärnumaa veterinaarkeskuse juhataja sarnaselt 2004. aastaga Pärnus ameti valduses olevat korterit üürimääraga 10 kr/m2 kuus. Samuti üüris amet oma töötajale Tallinnas Kivila tänaval korterit üürihinnaga 15 kr/m2 kuus.

Muist riigihankeid jäi ka eelmisel aastal tegemata, kokku 7,4 miljoni krooni ulatuses. Näiteks ostis ministeeriumi haldusalas Jõgeva Sordiaretuse Instituut väetisi ja muid kemikaale kokku ligi 2,5 miljoni krooni eest. Jõudluskontrolli Keskus, Jõgeva Sordiaretuse Instituut ja taimetoodangu inspektsioon ostsid kokku kütust enam kui 2,2 miljoni krooni eest. PRIA tellis otsepostitusteenuseid summas 600 980 krooni (AS Itella ja Balti Otsepostituse OÜ) ning ostis kontoritarbeid summas 432 823 krooni.

Riigikontroll on põllumajandusministeeriumit pea igal aastal nahutanud ebasoodsate rendilepingute eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing