Üha enam IPOsid Ühendriikides lükatakse edasi

Lauri Matsulevitsh 24. august 2006, 00:00

Edasilükatud või ärajäetud IPOde arv USAs on sel aastal tõusnud viie aasta kõrgeimale tasemele. Tänavu on juba tühistatud või edasi lükatud 44 esmaemissiooni, mille plaanitud maht kokku oli 10 miljardit dollarit.

Viimane suurem esmaemissioonide ärajätmise laine tabas turgu 2001. aastal, mil lükati edasi 127 emissiooni.

Investoritele ja ettevõtetele teeb muret määramatus USA keskpanga intressipoliitika osas, inflatsioon ja tõusvad naftahinnad. Riskantsemateks tööstusharudeks peetakse tehnoloogiat, biotehnoloogiat ja telekomisektorit. Tehnoloogiasektoris on sel aastal ära jäetud juba kümme IPOt.

Augustis on ära jäänud seitse IPOt, neist suurim oli Brasiilia telekomifirma Telemari börsiletulek, millega loodeti kaasata 1,9 miljardit dollarit.

Hiljuti pidi Euroopa suuruselt teine pooljuhtide tootja Infineon, kes tahtis müüa New Yorgi börsil 1,1 miljardi dollari eest osa oma tütarfirmast Qimonda, vähendama pakkumise mahtu 546 miljonile dollarile. Põhjuseks toodi keerukas olukord turul ning investorite ebakindel hoiak.

Üha enam välisfirmasid on viimasel ajal otsustanud New Yorgi asemel noteerida oma aktsiad Londoni börsil, peljates USA liiga karme seadusi. Selle aasta kümnest suuremast esmaemissioonist toimus New Yorgis ainult MasterCardi oma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing