16aastasel Margotil ei saa asjade ostmisest kunagi küllalt

Katharina Toomemets 25. august 2006, 00:00

16aastane Margot ei saa vanematelt kindlat taskuraha, vaid küsib seda vastavalt vajadusele.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilane Margot saab vanematelt taskuraha kas sularahas või ülekandega pangakaardile. Rahasaamise viis sõltub olukorrast, kus ta hetkel viibib - kas kodus või väljas. Üldjuhul küsib ta raha siis, kui on vaja midagi osta.

Oma ostude eest tasub Margot meelsamini sularahas, sest igas kohas ei pruugi alati olla võimalust pangakaardiga maksta.

Sel suvel neiu ise raha teeninud ei ole, sest soovis veeta kolm suvekuud puhates. Eelmisel suvel oli ta kosmeetikafirmas laotööline. "Raha on alati tarvis," ütleb Margot. Tollal teenitud raha kulus enamasti just oma igapäevastele tegemistele. Põhiliseks kuluks on tal meelelahutus. Raha läheb ka söögi-joogi ja riiete peale. Kui on ette näha mõnda neist kuludest, küsib ta raha vanematelt.

Margot peab end pigem raha kulutajaks kui säästjaks. "Ma olen suur laristaja, sest mul on kogu aeg midagi vaja ja asjadest ei saa mul kunagi küllalt", ütleb neiu.

Suuri allahindlusi ostuhimuline tütarlaps spetsiaalselt ei jälgi, kuid hinnad on talle olulised. Enamasti jälgib ta poes just söögi-joogi ja riiete hindasid, sest ta ei ela enda teenitud rahast. "Kui mõnele allahindlusele satun, siis ikka vaatan, mida seal pakutakse," selgitab neiu.

Hetkel ei ole Margotil ühtegi hobi, seega sellele raha praegu ei kulu. Sügisest plaanib ta hakata tegelema hip-hop-tantsuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing