EPL: Peipsi-äärne väikevald nõuab endale sõjalaeva

24. august 2006, 07:37

Riigikantseleisse on saabunud eelnõu, mille kohaselt antakse maha kantud 34meetrine mereväe patrull-laev Ristna tasuta Jõgeva maavalitsuse kasutusse.

'Laev ehitatakse ümber turistidele mõeldud huvireisilaevaks, relvastus on sealt juba praegu maha võetud,' ütles Jõgeva maavanem Aivar Kokk Eesti Päevalehele.

Aprillis rahandusministrile saadetud kirjas märgib ta, et laev on neile vajalik riigivõimu teostamiseks maakonna tasakaalustatud arengu eesmärgil – näiteks oleks sellega võimalik järveäärsetel rahvaüritustel lisaturvalisust tagada. Laev läheks Kasepää valla kasutusse.

Kaitseminister Jürgen Ligi sõnas, et vastavalt riigivara seadusele pidi ministeerium enne laeva lõplikku mahakandmist pakkuma seda kõikidele riigivara valitsejatele. 'Ainsaks võimalikuks variandiks osutuski Jõgeva maavalitsus, kes leidis, et sõjalaevastik on täpselt see, mida neil hetkel vaja, ja ministeeriumi asi ei ole seda hinnata,' ütles Ligi.

Nüüd peab sõjalaeva maavalitsuse käsutusse andmist arutama valitsus. Ligi märkis, et tema arvates ei ole see plaan mõistlik, sest laevaga kaasnevad ka kulud ning lõpuks peab selle niikuinii maha müüma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing