PM: Ametiühingud kavatsevad tõsta tuleva aasta alampalganõuet

24. august 2006, 07:51

Lähtudes majandusedu lubavast rahandusministeeriumi prognoosist, võib ametiühingute tuleva aasta alampalga nõue kerkida 4000 krooni piirile.

Seni 3600–3800 krooni suurusest alampalganõudest rääkinud Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga ütles, et nad on alampalga taotlustes olnud liiga tagasihoidlikud, kirjutab Postimees.

'Kevadprognoosiga võrreldes tõstis rahandusministeerium keskmist palka tänavu 239 krooni võrra ning järgmisel aastal koguni 450 krooni võrra – see on väga märkimisväärne tõus, mis ei jäta mõjutamata ka palgaläbirääkimisi,' rõhutas Taliga.

Ametiühingute juht sõnas, et tulenevalt kokkuleppest, mille nad tööandjatega 2001. aasta sügisel sõlmisid, peaks alampalk moodustama järgmisel aastal 39,5 protsenti keskmisest brutopalgast. 'Selle taseme annaks alampalk 4053 krooni,' lausus ta.

Rahandusministeeriumi ülioptimistlik majandusprognoos on tõstnud ka kultuuritöötajate ja riigiteenistujate palgasoove.

Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni TALO juhatuse esimees Ago Tuuling leidis, et tööandjate maikuised väited, et majandus ei kanna välja nende esitatud palgatõusu nõuet, ei vasta tõele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing