PM: Ida-Harjumaa bussiliinid hakkavad viima Tallinnast vallakeskustesse

24. august 2006, 08:01

Harjumaa Ühistranspordikeskus kavatseb Ida-Harjumaa bussiliikluse ümber korraldada, mis tähendab paljudele inimestele suuremat ajakulu ja ümberistumisi.
Kui praegu saab näiteks Kuusalu vallas Salmistus elav inimene Tallinnas bussi istuda ja kodukohas maha astuda, siis aasta pärast tuleb tal koju jõudmiseks pealinnas ühte bussi istuda, Kuusalus sellest väljuda ja oodata järgmist bussi, mis viiks ta edasi Salmistusse, kirjutab Postimees.

Nimelt on ühistranspordikeskuses valmimas kava, mille järgi peaks Ida-Harju valdu pealinnaga ühendavad bussid sõitma vaid valdade tõmbekeskustesse. Sealt edasi koduküladesse saavad inimesed vallasiseste bussiliinidega.

Muudatus puudutab täielikult Viimsi, Jõelähtme, Kuusalu, Loksa, Aegviidu valda ja Maardu linna ning osaliselt Anija, Raasiku ja Rae valda. Otseliinid Tallinnast hakkaksid aasta pärast käima vaid Maardu linna ning Loo, Kostivere, Kehra, Kuusalu ja Loksa asulatesse.

Nii valdade siseliinides, vallakeskustest pealinna sõitvates bussides kui ka Tallinna linnatranspordis hakkaks plaani kohaselt kehtima ühtne piletisüsteem. Piletitele kavatseb ühistranspordikeskus kehtestada neli hinnatsooni.

Ühistranspordikeskuse juhataja Ago Kokseri kinnitusel ei peaks muudatus inimestele liiga suurt tüli tegema. 'Bussid hakkavad sünkroonselt tööle, järgmist bussi tuleb oodata maksimaalselt viis minutit,' lubas ta. 'Vallakeskuste ja Tallinna vahet hakkavad bussid aga senisest tunduvalt kiiremini liikuma.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing