Sakala: Ramsi Turvas kogus suvega kolme aasta jagu turvast

24. august 2006, 08:22

Aktsiaselts Ramsi Turvas on tänavu korjanud umbes 200 000 kantmeetrit turvast — vaid veidi vähem kui möödunud kolmel aastal kokku.

Firma juht Kaljo Rattasep rääkis, et mullu õnnestus firmal koguda 100 000, ülemöödunud aastal 50 000 ja 2003. aastal ligi 80 000 kuupmeetrit turvast. Kolme aasta peale kokku teeb see vaid 30 000 võrra vähem kui sel hooajal, kirjutab Sakala.

'Viimane korralikum kogumisaasta oli 2002, aga selliseid suvesid kui tänavu tuleb ette kord üle kümne aasta,' kiitis Rattasep. 'Kui isegi see ei võimaldaks varasemate aastate kahjumit katta, poleks mõtet firmat pidadagi.'

Hoolimata täiuslikest ilmadest, ei püüdnud Ramsi Turvas tulevasteks mõõna-aastateks varusid koguda, vaid lähtus sellest, kui palju ettevõte suudab kaupa müüa.

'Lattu pole mõtet palju toota, sest seal võib turvas hakata kuumenema ning kvaliteet langeb,' seletas Rattasep. 'Teiseks tähendaks tagavarade soetamine seda, et suur hulk käibevahendeid pannakse pikaks ajaks kinni.'

Firmajuht nentis, et kui varem oli turbatootmine väga kasumlik äri, siis nüüd on kütuse ja masinate hindade tõusu ning kordades suurenenud keskkonna- ja renditasude tõttu olukord tunduvalt keerulisem.

Ramsi Turba eelmise aasta käive oli 27 miljonit, tänavu arvatakse see jäävat 30 miljoni kanti. Rattasepa selgitust mööda on selle aasta käibe kasv toodangu suurenemisest nii palju väiksem sellepärast, et enamik kaupa müüakse maha alles kevadel, kui algab aiandushooaeg.

Suurem osa Ramsi Turba toodangut läheb Euroopa Liitu, peamised sihtriigid on Saksamaa, Holland ja Belgia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing