Kaitseväe juht Tarmo Kõuts astub tagasi

ÄP 25. august 2006, 00:00

"Olen oma ülesande kaitseväe juhatajana täitnud," ütles viitseadmiral Tarmo Kõuts, kelle sõnul on ametisse astumisel püstitatud eesmärgid saavutatud.

"Oleme NATO ja Euroopa Liidu täieõiguslikud liikmed. Kaitsevägi on edukalt lõimunud NATO sõjalisse struktuuri," märkis Kõuts oma lahkumisteates.

Postimees Online'i teatel hakkab president Arnold Rüütel kaitseväe juhataja Tarmo Kõutsi lahkumisavaldust enne avalduse rahuldamist arutama Riigikaitse Nõukoguga.

Rüütli pressinõuniku Eero Rauna sõnul on presidendil seaduse kohaselt neli kuud aega, et Kõutsi lahkumisavaldus rahuldada ning uus armeejuht leida.

Pärast ameti mahapanemist tahab Kõuts astuda Isamaaliidu ja Res Publica Liitu, teatas ta eilsel pressikonverentsil. Kõuts ütles ajakirjanikele, et ta kavatseb järgmistel valimistel kandideerida ka Riigikokku, kirjutas ETV24.

Isamaaliidu ja Res Publica Liidu esimees Taavi Veskimägi avaldas Tarmo Kõutsi liitumise üle heameelt, kuid ei osanud öelda, mis rolli ta parteis mängima hakkab.

"Mina ja Tõnis Lukas tegime Tarmo Kõutsile ettepaneku meiega liituda, sest need väärtused, mida ta on endas kandnud, lähevad kokku nende väärtustega, mida meie endas näeme," sõnas Veskimägi, kes lisas, et kaitseväe juhataja kohalt tuleb Kõuts ikkagi omal soovil ära.

Küsimusele, milline oleks Kõutsi tulevik parteis ning kes temast seal saada võiks, vastas Veskimägi, et tegemist on inimesega, kes sobiks Eesti vabariigis täima mis tahes ametikohta.

Kõuts sooviks enda järeltulijana kaitseväe juhataja kohal näha peastaabi ülemat brigaadikindral Alar Lanemani või sõjakooli ülemat kindralmajor Ants Laaneotsa, kirjutas Postimees Online.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing