Kesklinna kinnistu müüakse täna

Harry Tuul 25. august 2006, 00:00

Augusti alguses kinnitas keskkonnaminister Villu Reiljan ootamatult Tallinna kesklinnas Rävala pst 8 kinnistu ostjaks paremuselt teise, Aivo Pärnale kuuluva ASi Wipestrex Grupp pakkumise hinnaga 420 miljonit krooni, kuigi varem oli eelistatud Vichmannile ja Pruulile kuuluva OÜ RealWAY 426 miljoni kroonist pakkumist.

Muudatus sai alguse, kui GoGroupi kuuluv RealWAY esitas ootamatult, mõni päev enne kokkulepitud tehinguaega kohtusse hagi keskkonnaministeeriumi vastu, kus kinnitas, et ta ei soovi omandada kinnistut oma 16. juuni pakkumises pakutud tingimustel, põhjendas keskkonnaministeerium haldusosakonna juhataja kt Tiit Tamm. "Keskkonnaministeerium käsitles nimetatud tegevusi siduvast ostupakkumisest taganemisena ja nõudis sisse pakkumise tagatise."

Tamme sõnul saab ministeerium riigivara müügist 420 miljonile kroonile veel lisaks 31,5 miljonit krooni pakkumise tagatisest, mis nõuti sisse alguses võitnud, kuid seejärel teiseks kuulutatud RealWAYlt. "RealWAY on vaidlustanud Wipestrexi võidu ja taotlenud kohtult müügi keelamist. Kohtus nad kaotasid," iseloomustas Tamm hetkeolukorda ja lisas, et RealWAY on esitanud taotluse 31,5 miljoni krooni tagasisaamiseks, kuid läbirääkimisi sel teemal ei peeta. "Rentnikke omandi üleminek ei mõjuta," kinnitas Tamm.

Aivo Pärn eile ostu täpsemalt kommenteerida veel ei tahtnud, kuid ütles, et Wipestrex on alati tahtnud kinnistut osta ja ostab kindlasti.

RealWAY ja kogu GoGroupi tegevjuhi Aare Kilbiga ei õnnestunud eile rääkida. Varem on Kilp öelnud, et selle raha, mis neilt sisse nõuti, tahavad nad kindlasti tagasi saada.

Otse Tallinna südames asuv Rävala 8 on otstarbelt ärimaa ja võtab enda alla 6847 ruutmeetrit. Esialgse pakkumise tegid kolm firmat: BPTO Peterburi OÜ (325 mln krooni), AS Wipestrex Grupp (420 mln krooni) ja OÜ RealWAY (426 mln krooni). Lõpliku pakkumise tegi ainukesena Pärn, pakkudes 380 miljonit krooni lisatingimusega, et riigiasutuste rendiaeg on ühe aasta asemel viis aastat.

Esialgseks võitjaks kuulutati GoGroupi kuuluv RealWAY, kuid otsuse kaebas edasi Wipestrex Gruppi omanik Pärn. Kohus jättis selle rahuldamata. Kohe tekkis ajakirjanduses kahtlus, et Vichmann ja Pruuli ning nende tütarfirma GoBusi juht Pärn mängivad kokku. "Kui oleks kokkumäng, siis ei tehtaks pakkumist, kus ainult 6 miljonit on vahet," lükkas seepeale spekulatsiooni ümber Pärn, kes on nii GoBusi juhatuse liige kui ka ligi 27 protsendi omanik. Vichmanni ja Pruuli GoGroupile kuulub samast ettevõttest ligi 50 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing